0 USD

Vietnam - Kamboçya Turu

(1)

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın direkt seferi TK 68 ile saat 00:40’da Ho Chi Minh’ye hareket ediyoruz.. Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat sürecek.

Yerel saat ile 17:05’de varışımızda, havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda adeta bir ‘S’ harfi şeklinde uzanan Vietnam, 330 bin kilometrekarelik bir alanda, 83 milyon insanın yaşadığı bir ülke.. Eşsiz sahili ve uçsuz bucaksız pirinç tarlaları ile adeta keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine.. Eski adıyla Saigon, şık restoran ve gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanları ile dikkat çekiyor. Otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeği ve geceleme  Ho Chi Miny City’de.

Kahvaltının ardından, panoramik bir şehir gezisi yaparak, sokak çarşıları, cafeleri ve hareketli gece
klüpleri ile Vietnam’ın en büyük şehri Saigon’u geziyoruz. Notre Dame Kathedrali, 1886-1891 yılları arasında Fransız tarzında inşa edilen Merkez Postanesi ve Jade Emperor Pagodası’nı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezinin devamında dilerseniz, 25 yılda yerli halk tarafından kazılan, yeraltı şehri Cu Chi Tünelleri'ne yapacağımız ekstra geziye katılabilirsiniz. Cu Chi Tünelleri, 1965’te başlayıp aralıksız 8 yıl devam eden Vietnam Savaşı’nda, Amerikan askerlerine karşı gerilla saldırıları için kullanılmış. Geceleme  Ho Chi Miny City’de.

Sabah kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları, VN 1118 sayılı uçağı ile 09:30’da Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuz sonrası, 11:30’da, Vietnam'ın başkenti Hanoi'deyiz. Varışımızda panoramik olarak şehri geziyoruz. Ho Chi Minh’in evi, tek kolonlu Pagoda ve Temple of Literature göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Odalarımıza yerleşmenin ve dinlenmek üzere ayrılan serbest saatler. Akşam, dilerseniz “Şairler Kenti" olarak da bilinen Güneydoğu Asya'nın en eski başkentinde, Fransız Koloni Döneminden kalma, küçük caddelerden oluşan “Old Quarter” bölgesini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli “Cyclo” adlı yerel araçları ile gezebilir, su kuklası gösterisi izleyebilirsiniz. Geceleme  Hanoi’de.

Kahvaltının ardından, ozel otobüsümüz ile UNESCO tarafından koruma altına alınmış Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 160 km ve 3.5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, bölgenin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak görüntülere tanık olacaksınız.. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık bulunmakta. Varışımızda, geceyi geçireceğimiz tipik Vietnam teknesi “Bhaya Cruie”a yerleşiyor ve körfezde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.. Geceleme  Halong Bay’de.

Sabah erken kahvaltının ardından tekneden ayrılarak, Hanoi Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Varışımızda, Vietnam Havayolları VN 801 sayılı uçak ile 18:20’de, Unesco tarafından “insanlık mirası” olarak nitelenen efsane Angkor tapınaklarına ev sahipliği yapan, Siem Reap’e uçuyoruz. Yerel saatle 20:00’de Siem Reap’e varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor. Adım attığınız ilk andan itibaren büyülü bir mistisizm içine gireceğiniz Kamboçya, gezimizin zirve noktası olacak.. Akşam yemeğimiz, geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde. Geceleme Seam Reap’da.

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tuk tuklarla Angkor Tapınakları'nı gezmeye başlıyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri.. Güneş batımını Phnom Bakheng tepesinde seyrettikten sonra otelimize geri döneceğiz. Akşam dilerseniz, geleneksel Angkor goldolları ile yapacağımız geziye katılabilir, Angkor Thom’un muhteşem görüntülerini tekneden görüntüleyebilirsiniz. Geceleme Seam Reap’da.

Günümüz kişisel aktivitelerimiz için serbest. Kamboçya'nın kalbini oluşturan Tonle Sap gölüne yapacağımız ekstra geziye katılabilir, tekne ile yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatını görebilirsiniz. Uzunluğu 150 km.yi aşan bu büyük göl, Kamboçya’ya damgasını vurmuştur. Burada canlı ve yoğun bir kuş hayatı vardır ve gölün ortasından sahilleri bile görmek mümkün değildir. Su üzerindeki balıkçı köylerini geçerken büyük bir sükûnetin hüküm sürdüğüne tanık olacaksınız..Geceleme Seam Reap’da.

Kahvaltının ardından, dönüş uçuşumuz için havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları VN820 sayılı uçuşu ile 17:45’de Ho Chi Minh City’e hareket ediyoruz. 1 saatlik kısa uçuşun ardından, 18:45’de varışımızda, uçak değiştirerek, Türk Hava Yolları, TK 069 sayılı uçağı ile 20:25’de Istanbul’a hareket ediyoruz. 

Yerel saat ile 05:35’de Istanbul Atatürk Havalimanı’na Hoşgeldiniz.

Kişiye Özel Turlarda, özel depar günleri yoktur, sizin için uygun olan tarih aralığını satış uzmanımıza bildirmeniz yeterlidir. Satış uzmanımız talep edilen tarihlerde uçak ve otel müsaitliklerini kontrol ederek en geç “24 saat” içerisinde mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Turlarda, fiyatlar; Havayollarının en düşük sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer olması halinde paket programınızda meydana gelecek artışlar fiyatlarımıza yansıtılır ya da en düşük sınıfta yer bulunan farklı tarih önerilir.

Kişiye Özel Turlarda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklayacağınız otelin değişmesi özel durumlar (müsaitlik vb.) sebebi ile mümkün olabilmektedir. Bu bilgi siz sayın misafirlerimiz ile paylaşılır.

Kişiye Özel Turlarda, turun hareket edebilmesi için belirli kişi sayısında katılım gerekmemektedir. 

Kişiye Özel Turlarda, programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  

Kişiye Özel Turlarda, seyahat öncesinde, seyahat evraklarınız (otele giriş belgeleri, uçak bileti, lokal bağlantılar) size teslim edilir. Bu turlarda, Egzotik Tatil’e ait bir havaalanı görevlisi alanda bulunmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Katılacağınız tur ile ilgili vize ihtiyacınız olup olmadığını lütfen satış uzmanımıza danışınız.
 
Katılacağınız tur için talep etmeniz halinde vize alınmasına yardımcı olmamız mümkündür. Ancak acentamız, misafirlerimiz ve büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan acentamız sorumlu değildir. Acentamız vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11.00 - 12.00 arasıdır. 

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.

 Türk Hava Yolları özel seferi ile İstanbul-Ho Chi Minh-İstanbul uçak biletleri,
 Yerel Havayolları ile Ho Chi Minh City - Hanoi –Siem Reap arası ekonomi sınıf uçuşlar 
 Havalimanı vergileri
 4* ve 5* otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar, 
 Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer, 
 Halong Bay’de teknede 1 gece tam pansiyon konaklama
 Siem Reap’te geleneksel Apsara gösterileri eşliğinde akşam yemeği,
 Lokal rehberlik hizmetleri.

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro), 
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 
Ekstra gündüz ve gece gezileri,
Müze ve ören yerleri girişleri, 
Seyahat sağlık sigortası (10 Euro ).

 • Halis Mercanoğlu

  • 30
  • 04
  • 2017

  Bu sizinle beraber üçüncü yurtdışı seyahatim daha önce de İtalya ve Paris turunuza katılmıştım oldukça keyif aldığım ve kuvvetli bağlar kurduğum yolculuklardı. Vietnam ve Kamboçya daha önce gördüğüm hiçbir yere benzemiyor, büyülendim diyebilirim. Tam manasıyla egzotik ve mistik yönü ağır basan bir yolculuktu benim için asıl ihtiyacımın bu olduğunu oraları görünce anladım. Sanıyorum diğer yolculuklarımdan süzdüklerim beni buralara hazırladı sanki bu da demek oluyor ki seyahatlerimin önemli bir kısmı artık Asya'da ve sizinle beraber olacak. Ben size ve ekibinize süreç içindeki desteğinizden dolayı çok teşekkür ederim Özlem hanım. Yeni yolculuklarda görüşmek üzere

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

9 Gece - 10 Gün Konaklama

 • Türk Hava Yolları
 • Vize Var
 • Rehber Var
0 USD

BENZER TATİLLER

FIRSAT TURU
DETAYLAR

Vietnam - Kamboçya Turu

Türk Hava Yolları ile 1 Haziran Hareket 8 Gece-9 Gün
01 - 09 Haziran

DETAYLAR

Vietnam - Kamboçya Turu

Singapur Hava Yolları ile 11 Gece - 13 Gün
01 Mart - 31 Ekim

Bizi arayın +90 212 570 70 73