0 EUR

Tanzanya Safari Turu

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında bilet, pasaport ve check-in işlemleri ile seyahatimize başlıyoruz. Türk Hava yollarının TK603 seferi ile 19:10'da Darusalem’e hareket. 

Yaklaşık 7 saat 35 dakikalık uçuştan sonra sabahın ilk saatlerinde 02.35’de Darusalem’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, PW 434 sefer sayılı uçuş ile saat 06.00’da Kilimanjero’ya hareket. 1 saat 20 dakikalık uçuşun ardından saat 07.20’de Kilimanjaro havaalanına varış. Özel aracımız ile Arusha’ya otelimize hareket. Sabah kahvaltımızın ardından kısa bir süre dinlenmek için oteldeki odalarımıza yerleşiyoruz, öğleden sonra ilk safari turumuz için Arusha National Park’a gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Arusha Hotel’de.
 

Sabah erken saatlerde  Ngorongoro’ya giderek krater turumuzu yapmak üzere hareket ediyor olacağız. Yol üzerinde piknik yaptıktan sonra kendimizi muhteşem konsantrasyonu ile vahşi doğanın içerisinde bulacağız. Burada “The Big Five” diye adlandırılan Afrikanın 5 büyük hayvanını (Bufalo, Leopar, Aslan, Fil ve Kara Gergeda) da görme şansımız olabilecektir. Orman ve soda gölü manzarası eşlinde yol alırken bir yandan kuş çeşitliliğini izleyebileceksiniz. 2000ft.’lık derin kraterden konaklayacağımız safari bölgesine tırmanıyoruz.Kilimanjaro-Arusha-Ngorongoro araç yolculuğunuz yaklaşık 4,5 saat sürmektedir.Akşam yemeği ve geceleme Ngorongoro Sopa Lodge yada Ngorongoro Serena Lodge’da.

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltının ardından hareket. Yaklaşık 3,5 milyon yıl öncesine ait insan izlerinin keşfedildiği arkeolojik bulguların bulunduğu Olduvai Gorge üzerinden Serengeti’ye doğru yol alacağız. Yol üzerinde öğle yemeğimizi piknik keyfi ile yaptıktan sonra yolda safarimize başlayacağız. Yırtıcı hayvanların avlarını nasıl takip ederek, avlandıklarını görme imkanımız olabilecektir. Ngorongoro-Serengeti araç yolculuğunuz yaklaşık 4 saat sürmektedir.
Akşam yemeği ve geceleme Serengeti Sopa yada Serengeti Serena Lodge’da.

Sabah kahvaltısından sonra tüm gün safari yapıyor olacağız. Öğle saatlerinde, acıktığımız ve uygun olan bir yerde piknik yapacağız.Akşam yemeği ve geceleme Serengeti Sopa yada Serengeti Serena Lodge’da.

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltının ardından hareket. Öğle saatlerinde yol üzerinde yapacağımız piknik sonrasında Manyara National Parkında safari yapacağız. Manyara National Park ağaçlara tırmanan aslanları ile meşhurdur. Safarimiz sırasında aslan dışında farklı pek çok hayvan daha göreceğiz.Serengeti-Manyara araç yolculuğunuz yaklaşık 5 saat sürmektedir.Akşam yemeği ve geceleme Kirurumu Tented Lodge yada Manyara Serena Lodge’da

Sabah kahvaltısının ardından Arusha’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. PW 431 sefer sayılı uçuş ile saat 15.20’de Darussalam’a hareket. Varışı takiben Darussalam’daki otelimize transfer ediliyoruz ve serbest zaman.

Günün ilk saatlerinde havaalanına gitmek üzere otelimizden alınarak, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından TK 604 sefer sayılı uçuş ile saat 04.35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 10.50’de varış ve turumuzun sonu. İstanbul’a hoşgeldiniz.

Tarihler OTEL/ODA KONSEPT İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA FİYATI

4* / 5* Oteller

Kişiye Özel Turlarda, özel depar günleri yoktur, sizin için uygun olan tarih aralığını satış uzmanımıza bildirmeniz yeterlidir. Satış uzmanımız talep edilen tarihlerde uçak ve otel müsaitliklerini kontrol ederek en geç “24 saat” içerisinde mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Turlarda, fiyatlar; Havayollarının en düşük sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer olması halinde paket programınızda meydana gelecek artışlar fiyatlarımıza yansıtılır ya da en düşük sınıfta yer bulunan farklı tarih önerilir.

Kişiye Özel Turlarda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklayacağınız otelin değişmesi özel durumlar (müsaitlik vb.) sebebi ile mümkün olabilmektedir. Bu bilgi siz sayın misafirlerimiz ile paylaşılır.

Kişiye Özel Turlarda, turun hareket edebilmesi için belirli kişi sayısında katılım gerekmemektedir. 

Kişiye Özel Turlarda, programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  

Kişiye Özel Turlarda, seyahat öncesinde, seyahat evraklarınız (otele giriş belgeleri, uçak bileti, lokal bağlantılar) size teslim edilir. Bu turlarda, Egzotik Tatil’e ait bir havaalanı görevlisi alanda bulunmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Katılacağınız tur ile ilgili vize ihtiyacınız olup olmadığını lütfen satış uzmanımıza danışınız.
 
Katılacağınız tur için talep etmeniz halinde vize alınmasına yardımcı olmamız mümkündür. Ancak acentamız, misafirlerimiz ve büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan acentamız sorumlu değildir. Acentamız vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11.00 - 12.00 arasıdır. 

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 

Türk hava yolları ile Istanbul/Darussalam/Istanbul uçuşları,
Precision hava yolları ile Darussalam/Kilimanjero-Arusha/Darussalam uçuşları,
Programda belirtilen tüm safari gezileri,
Tercih edilen kategorideki otellerde konaklamalar,
Sabah kahvaltıları,
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri,
Seyahat Sigortası, 
Havalimani Vergisi,
Lokal rehberlik hizmetleri.

Tanzanya vize ücreti, (yaklaşık 50 Usd ve kapıda alınıyor.)
Yurt Dışına çıkış fonu 15,00 TL
Kişisel Harcamalar Öğle Ve Akşam Yemekleri.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

7 Gece - 8 Gün Konaklama

  • Türk Hava Yolları
  • Vize Yok
  • Rehber Yok
0 EUR

BENZER TATİLLER

DETAYLAR

Zanzibar Turu

Uçaksız 6 Gece 7 Gün
01 Şubat - 31 Ekim

DETAYLAR

Tanzanya Safari Turu

Türk Hava Yolları ile 6 Gece - 7 Gün
01 Mart - 31 Ekim

Bizi arayın +90 212 570 70 73