0 USD

Sri Lanka Turu

(1)

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Hava Yolları kontuarı önünde saat 16.30’da buluşma. Bilet, check in ve pasaport işlemlerinin ardından EK 122 sefer sayılı uçuş ile saat 19:05’de Dubai’ye hareket.  

Gece 01:20’de Dubai’ye varış. Kısa bir süre bekleyişin ardından saat 02:35’de Kolombo’ya hareket. Gece yolculuğu uçakta ve Yerel saat ile sabah 08:25’de Kolombo’ya varış. Varışı takiben otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Colombo Hilton/ Ozo Colombo veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Pinnawala’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. 25 dönümlük hindistancevizleriyle kaplı araziye girer girmez, gördüğünüz manzara sizi hem şaşırtacak, hem gülümsetecek. Çevrede özgürce gezen ve biberonlarla beslenen bebek fillere rastlayacaksınız. 1975 yılından beri var olan Pinnawala Fil yetimhanesi; bir çok bebek filin doğumuna şahitlik etmiştir. Her gün saat 9.15, 13.15 ve 17.00’de fillerin beslenmesine ve her gün saat 10.00 ve 14.00’de onların nehirde yıkanmasını izlemeniz mümkün. Böyle bir tecrübeye, dünyanın başka hiçbir yerinde şahit olmanız mümkün değil. Geceleme otelimizde.
Heritance Kandalama/ The Paradise Resort and Spa veya benzeri

Sabah kahvaltısının ardından Sigiraya’ya hareket. 5.yüzyılda Kral Kasyapa’nın kaya sığınağı olan Sigiraya Unesco Dünya Miras Alanı listesinde yer almaktadır. Kralın ölümünden sonra 14.yy’a kadar manastır olarak kullanılmış ve ardından terk edilmiştir. İçerisinde gizli sığınaklar ve mağaralar bulunmaktadır. Yüzyıllardır gizemli bir şekilde turistleri çeken bu başyapıt mutlaka görülmeli.
Sigiraya’nın ardından Ortaçağ başkenti Anuradhapura, Pollonnaruwa’ya hareket ediyoruz. Unesco kültürel miras listesinde yer alan Anuradhapura antik kenti ve orada yer alan Bodhi Tapınağı kutsal mekanlarından biri olarak kabul ediliyor. Özellikle arkeoloji merakı olanlar, tarihe tanıklık etmiş olan pek çok özel parçayı görebilir. 
Günlük gezilerimizin ardından Kandalama’ya geri dönüş ve geceleme otelimizde.
Heritance Kandalama/ The Paradise Resort and Spa veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Dambulla’ya hareket.  MÖ 1.yy’dan kalma beş Budist mağara tapınağının bulunduğu Dambulla, Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır. Mağaralarda gezinti yaparken, irili ufaklı 150 Lord Buda heykeli göreceksiniz.  Duvar resimlerinde Buda’ların, yüzyıllar boyu yaşanan süreçleri gözlemleyebilirsiniz. Oldukça etkileyici bir yer.
Ardından Matale’ye gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bir tarım bölgesi olan Matale; çay, kauçuk, baharat konusunda ülkenin en önde gelen yerleri arasında. Gezinti yaparken bir baharat dükkanının önünde durup, serinletici bir fincan çay içmenizi öneririz. Bu arada baharatları ve faydalarını da öğrenme şansınız olur.
Matale gezintimizin ardından Kandy’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Kandy’de bir gece turu yapacağız. Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve aynı zamanda Sri Lanka Krallarının son başkentidir. Kandy’de yerleşim büyük bir yapay göl çevresindeki yamaçlarda kurulmuştur. Sokaklarda rehberimiz ile keyifli bir gezintinin ardından istirahat etmek üzere otelimize geri dönüyoruz. 
The Grand Kandyan/ Ozo Kandy veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Peradeniya’ya hareket. Peradeniya Botanik Bahçeleri ile günümüze başlıyoruz, 147 dönüm üzerine kurulmuş bu bahçe Kral Rajasinghe’nin burayı çok beğenmesi ile Kraliyet Bahçesine çevrilmiştir. Muhteşem peyzajlı yemyeşil bu bahçede gezinti yapmaktan çok keyif alacaksınız. Botanik Bahçesindeki bu turumuzun ardından çay tarlalarına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sri Lanka, Çay ve Turizm kelimelerini birbirinden ayırmak pek mümkün değil. Soğuk ve puslu tepeler arasında yapacağımız gezintide tepeleri kaplayan yemyeşil bir battaniye görüntüsüne sizde bayılacaksınız. Seylan Çayı fabrikasını gözlemleyecek ve ne kadar mükemmel harmanlandığına tanık olacağız. Hemen ardından Seylan çayının en kalitesinin yetiştirildiği şehir Nuwara Eliya’ya gidiyoruz. Yol boyunca çay malikaneleri, yeşilin tüm tonları, rengarenk tropik kuşlar bize eşlik ediyor olacak. Otelimize yerleştikten sonra çevreyi keşfetmek için bizi bekleyen rehberimiz ile bir araya geliyoruz. Dışarı adımınızı atar atmaz göreceğiniz çağlayan şelaleler, çay tarlaları, çeşit çeşit ağaçlar bu görüntü uzun süre hafızalarınızda kalacak. Dilerseniz bisiklet kiralayarak Gregory gölü çevresinde muhteşem keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Araliya Green Hills/Jetwing St Andrew’s Hotel veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Beruwela/Kaluthara’ya hareket, Varışı takiben otelinize transfer ve yerleşme.
Eden Resort&Spa/Turya Kaluthara veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Sri Lanka’nın güney ucunda yer alan Galle’e günü birlik gezi yapacağız. Şehirde Hollanda ve Portekiz kültüre ait mimariler bulunmaktadır. Avrupa ve Asya kültürünü buram buram hissedebileceğiniz ve izlerine rastlayabileceğiniz bir şehir.
Eden Resort&Spa/Turya Kaluthara veya benzeri,

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer, EK 651 sefer sayılı uçuş ile saat 09:55’de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 13:00’de Dubai havaalanına varış. Kısa bir süre beklemenin ardından EK 121 sefer sayılı uçuş ile saat 14:35’de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 17:35’de İstanbul’a varış.

5* Yıldızlı Oteller            4* Yıldızlı Oteller
Colombo Hilton vb.            Ozo Colombo vb.
Heritance Kandalama vb.   The Paradise Resort&Spa vb.
The Grand Kandyan vb.      Ozo Kandy vb.
Araliya Green Hills vb.       Jetwing St.Andrew’s Hotel vb.
Eden Resort&Spa vb.        Turya Kaluthara vb.
 

ÖNEMLİ NOTLAR
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Emirates hava yolları ile Istanbul-Dubai-Colombo-Dubai-Istanbul ekonomi sınıf uçuşlar,
Programda belirtilen tercih edilen otel kategorilerinde vb. konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Pinnawela Yetimhanesi, Kandy Tapınağı, Peradeniya Botanik Bahçeleri, Kültür Show’u, Sigiraya Kaya Kalesi, Dambulla Kaya Tapınağı ve Polonnaruwa Giriş Ücretleri,
Şehirler arası yolculuklar sırasında klimalı araçlar ile yolculuklar,
Egzotik Tatil Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
Türsab Zorunlu Seyahat Güvence Paketi,
Tüm alan ve otel vergileri.

Yurt Dışına Çıkış Fonu   15,00 TL
Kişisel Harcamalar, 
Bahşişler ve Ekstra Turlar

 • Özge - Egemen Dereli

  • 19
  • 05
  • 2017

  Sizinle bu üçüncü yurtdışı seyahat tecrübemiz oluyor daha önce Elegant Avrupa ve Maxi İspanya turlarına katıldık oralardan da epeyce keyif almıştık. Her seneye bir yurt dışı seyahati yaydık bu sene de Sri Lanka oldu tercihimiz. Dünyanın ciddi anlamda başka bir yüzüymüş buralar gezip gördüğümüz bir çok yere hayran olduk.Burası bizi çok sardı açıkcası Eşim ve ben amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilendiğimiz için burası adeta bir fotoğraf cennetiydi bizim için hatta fotoğraf hevesine tur programına katılmadığımız gün bile oldu ama her şeye nazaran oldukça memnun kaldık. En akılda kalıcı tatilimiz bu oldu kesinlikle ve bundan sonraki duraklarımızın da bir nebze olsun belirleyicisi oldu her seferinde çıtayı yükseltmeye çalışıyoruz bakalım.. Tüm bu zaman zarfınca göstermiş olduğunuz yakınlığa ve yardıma çok teşekkür ederiz. Şimdiden Uzakdoğu turlarına bakmaya başladık bile seneye görüşmek üzere....

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

7 Gece - 9 Gün Konaklama

 • Emirates Hava Yolları
 • Vize Yok
 • Rehber Var
0 USD

BENZER TATİLLER

DETAYLAR

Sri Lanka Turu

Türk Hava Yolları ile 4 Gece 7 Gün
01 Şubat - 31 Ekim

DETAYLAR

Sri Lanka Turu

Türk Hava Yolları İle 7 Gece - 10 gün
01 Ocak - 25 Aralık

Bizi arayın +90 212 570 70 73