0 USD

Sri Lanka Turu

(1)

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 23:00’de buluşma. 

Bilet, check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK730 sefer sayılı uçuş ile saat 01.05’de hareket. Gece yolculuğu uçakta. Yerel saat ile 15.25’de Kolombo’ya varış. Varışı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile Pinnawala’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. 25 dönümlük hindistancevizleriyle kaplı araziye girer girmez, gördüğünüz manzara sizi hem şaşırtacak, hem gülümsetecek. Çevrede özgürce gezen ve biberonlarla beslenen bebek fillere rastlayacaksınız. 1975 yılından beri var olan Pinnawala Fil yetimhanesi; bir çok bebek filin doğumuna şahitlik etmiştir. Her gün saat 9.15, 13.15 ve 17.00’de fillerin beslenmesine ve her gün saat 10.00 ve 14.00’de onların nehirde yıkanmasını izlemeniz mümkün. Böyle bir tecrübeye, dünyanın başka hiçbir yerinde şahit olmanız mümkün değil. Geceleme otelimizde.
Heritance Kandalama/ The Paradise Resort and Spa veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Sigiraya’ya hareket. 5.yüzyılda Kral Kasyapa’nın kaya sığınağı olan Sigiraya Unesco Dünya Miras Alanı listesinde yer almaktadır. Kralın ölümünden sonra 14.yy’a kadar manastır olarak kullanılmış ve ardından terk edilmiştir. İçerisinde gizli sığınaklar ve mağaralar bulunmaktadır. Yüzyıllardır gizemli bir şekilde turistleri çeken bu başyapıt mutlaka görülmeli.
Sigiraya’nın ardından Ortaçağ başkenti Anuradhapura, Pollonnaruwa’ya hareket ediyoruz. Unesco kültürel miras listesinde yer alan Anuradhapura antik kenti ve orada yer alan Bodhi Tapınağı kutsal mekanlarından biri olarak kabul ediliyor. Özellikle arkeoloji merakı olanlar, tarihe tanıklık etmiş olan pek çok özel parçayı görebilir. 
Günlük gezilerimizin ardından Kandalama’ya geri dönüş ve geceleme otelimizde.
Heritance Kandalama/ The Paradise Resort and Spa veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Dambulla’ya hareket.  MÖ 1.yy’dan kalma beş Budist mağara tapınağının bulunduğu Dambulla, Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır. Mağaralarda gezinti yaparken, irili ufaklı 150 Lord Buda heykeli göreceksiniz.  Duvar resimlerinde Buda’ların, yüzyıllar boyu yaşanan süreçleri gözlemleyebilirsiniz. Oldukça etkileyici bir yer.
Ardından Matale’ye gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bir tarım bölgesi olan Matale; çay, kauçuk, baharat konusunda ülkenin en önde gelen yerleri arasında. Gezinti yaparken bir baharat dükkanının önünde durup, serinletici bir fincan çay içmenizi öneririz. Bu arada baharatları ve faydalarını da öğrenme şansınız olur.
Matale gezintimizin ardından Kandy’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Kandy’de bir gece turu yapacağız. Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve aynı zamanda Sri Lanka Krallarının son başkentidir. Kandy’de yerleşim büyük bir yapay göl çevresindeki yamaçlarda kurulmuştur. Sokaklarda rehberimiz ile keyifli bir gezintinin ardından istirahat etmek üzere otelimize geri dönüyoruz. 
The Grand Kandyan/ Ozo Kandy veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Peradeniya’ya hareket. Peradeniya Botanik Bahçeleri ile günümüze başlıyoruz, 147 dönüm üzerine kurulmuş bu bahçe Kral Rajasinghe’nin burayı çok beğenmesi ile Kraliyet Bahçesine çevrilmiştir. Muhteşem peyzajlı yemyeşil bu bahçede gezinti yapmaktan çok keyif alacaksınız. Botanik Bahçesindeki bu turumuzun ardından çay tarlalarına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sri Lanka, Çay ve Turizm kelimelerini birbirinden ayırmak pek mümkün değil. Soğuk ve puslu tepeler arasında yapacağımız gezintide tepeleri kaplayan yemyeşil bir battaniye görüntüsüne sizde bayılacaksınız. Seylan Çayı fabrikasını gözlemleyecek ve ne kadar mükemmel harmanlandığına tanık olacağız. Hemen ardından Seylan çayının en kalitesinin yetiştirildiği şehir Nuwara Eliya’ya gidiyoruz. Yol boyunca çay malikaneleri, yeşilin tüm tonları, rengarenk tropik kuşlar bize eşlik ediyor olacak. Otelimize yerleştikten sonra çevreyi keşfetmek için bizi bekleyen rehberimiz ile bir araya geliyoruz. Dışarı adımınızı atar atmaz göreceğiniz çağlayan şelaleler, çay tarlaları, çeşit çeşit ağaçlar bu görüntü uzun süre hafızalarınızda kalacak. Dilerseniz bisiklet kiralayarak Gregory gölü çevresinde muhteşem keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Araliya Green Hills/Jetwing St Andrew’s Hotel veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğleden sonra havaalanına transfer. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından TK 731 sefer sayılı uçuş ile saat 21:25’de İstanbul’a hareket. Gece yolculuğu uçakta. 

Yerel saat ile 05:30’da İstanbul’a varış.

5* Yıldızlı Oteller              4* Yıldızlı Oteller
Colombo Hilton vb.              Ozo Colombo vb.
Heritance Kandalama vb.     The Paradise Resort&Spa vb.
The Grand Kandyan vb.        Ozo Kandy vb.
Araliya Green Hills vb.         Jetwing St.Andrew’s Hotel vb.

ÖNEMLİ NOTLAR 

Kişiye Özel Turlarda, özel depar günleri yoktur, sizin için uygun olan tarih aralığını satış uzmanımıza bildirmeniz yeterlidir. Satış uzmanımız talep edilen tarihlerde uçak ve otel müsaitliklerini kontrol ederek en geç “24 saat” içerisinde mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Turlarda, fiyatlar; Havayollarının en düşük sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer olması halinde paket programınızda meydana gelecek artışlar fiyatlarımıza yansıtılır ya da en düşük sınıfta yer bulunan farklı tarih önerilir.

Kişiye Özel Turlarda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklayacağınız otelin değişmesi özel durumlar (müsaitlik vb.) sebebi ile mümkün olabilmektedir. Bu bilgi siz sayın misafirlerimiz ile paylaşılır.

Kişiye Özel Turlarda, turun hareket edebilmesi için belirli kişi sayısında katılım gerekmemektedir. 

Kişiye Özel Turlarda, programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  

Kişiye Özel Turlarda, seyahat öncesinde, seyahat evraklarınız (otele giriş belgeleri, uçak bileti, lokal bağlantılar) size teslim edilir. Bu turlarda, Egzotik Tatil’e ait bir havaalanı görevlisi alanda bulunmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Katılacağınız tur ile ilgili vize ihtiyacınız olup olmadığını lütfen satış uzmanımıza danışınız.
 
Katılacağınız tur için talep etmeniz halinde vize alınmasına yardımcı olmamız mümkündür. Ancak acentamız, misafirlerimiz ve büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan acentamız sorumlu değildir. Acentamız vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11.00 - 12.00 arasıdır. 

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 

Türk hava yolları ile Istanbul-Colombo-Istanbul ekonomi sınıf uçuşlar,
Programda belirtilen tercih edilen otel kategorilerinde vb. konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Pinnawela Yetimhanesi, Kandy Tapınağı, Peradeniya Botanik Bahçeleri, Kültür Show’u, Sigiraya Kaya Kalesi, Dambulla Kaya Tapınağı ve Polonnaruwa Giriş Ücretleri,
Şehirler arası yolculuklar sırasında klimalı araçlar ile yolculuklar,
Egzotik Tatil Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
Türsab Zorunlu Seyahat Güvence Paketi,
Tüm alan ve otel vergileri.

Yurt Dışına Çıkış Fonu   15,00 TL
Kişisel Harcamalar, 
Bahşişler ve Ekstra Turlar

 • Ahsen - Fuat Özyurt

  • 23
  • 06
  • 2017

  Sri Lanka bir cennet simülasyonu gibi yemyeşil doğası ve diğer gördüğümüz yerlere oranla bakir dokusuyla neredeyse hiç bozulmamış. Eşim de ben de gittiğimiz yerlerdeki yerel özellikleri ve yöre insanlarını tanımayı öncelik haline getirdik ve gittiğimiz her yerden otantik, bölgenin ruhunu yansıtan şeyler almayı çok seviyoruz. Tabi bir yandan fotoğraf kamera hep kayıttayız. Buradan da hiç bilmediğimiz bir sürü çay ve baharat aldık getiremediklerimizi de orada tattık.Hiçbir şeyden eksik kalmadık =)) Tarih, Kültür, Doğa çeşitliliği adına her şey vardı bu noktada tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı bu tur ve ayrıca verdiğimiz paraya da değdi doğrusu. Fil safarisi bile yaptık ben ki böceklerden korkan birisiyim oranın ambiyansıyla gözüm hobi fobi görmedi açıkçası. Netekim çok eğlendik ve heybemizi iyi anılarla doldurduk bu bağlamda emeği geçen sizlere çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşebilmek ümidiyle hoşça kalın. Ahsen Ö.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

4 Gece - 7 Gün Konaklama

 • Türk Hava Yolları
 • Vize Yok
 • Rehber Var
0 USD

BENZER TATİLLER

DETAYLAR

Sri Lanka Turu

Emirates Hava Yolları İle 7 Gece - 9 gün
01 Ocak - 25 Aralık

DETAYLAR

Sri Lanka Turu

Türk Hava Yolları İle 7 Gece - 10 gün
01 Ocak - 25 Aralık

Bizi arayın +90 212 570 70 73