0 USD

Sri Lanka - Maldivler Turu

(3)

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 23:00’de buluşma. 

Bilet, check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK730 sefer sayılı uçuş ile saat 01.05’de hareket. Gece yolculuğu uçakta. Yerel saat ile 15.25’de Kolombo’ya varış. Varışı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile Pinnawala’ya gitmek üzere hareket ediyoruz. 25 dönümlük hindistancevizleriyle kaplı araziye girer girmez, gördüğünüz manzara sizi hem şaşırtacak, hem gülümsetecek. Çevrede özgürce gezen ve biberonlarla beslenen bebek fillere rastlayacaksınız. 1975 yılından beri var olan Pinnawala Fil yetimhanesi; bir çok bebek filin doğumuna şahitlik etmiştir. Her gün saat 9.15, 13.15 ve 17.00’de fillerin beslenmesine ve her gün saat 10.00 ve 14.00’de onların nehirde yıkanmasını izlemeniz mümkün. Böyle bir tecrübeye, dünyanın başka hiçbir yerinde şahit olmanız mümkün değil. Geceleme otelimizde.
Heritance Kandalama/ The Paradise Resort and Spa veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Sigiraya’ya hareket. 5.yüzyılda Kral Kasyapa’nın kaya sığınağı olan Sigiraya Unesco Dünya Miras Alanı listesinde yer almaktadır. Kralın ölümünden sonra 14.yy’a kadar manastır olarak kullanılmış ve ardından terk edilmiştir. İçerisinde gizli sığınaklar ve mağaralar bulunmaktadır. Yüzyıllardır gizemli bir şekilde turistleri çeken bu başyapıt mutlaka görülmeli.
Sigiraya’nın ardından Ortaçağ başkenti Anuradhapura, Pollonnaruwa’ya hareket ediyoruz. Unesco kültürel miras listesinde yer alan Anuradhapura antik kenti ve orada yer alan Bodhi Tapınağı kutsal mekanlarından biri olarak kabul ediliyor. Özellikle arkeoloji merakı olanlar, tarihe tanıklık etmiş olan pek çok özel parçayı görebilir. 
Günlük gezilerimizin ardından Kandalama’ya geri dönüş ve geceleme otelimizde.
Heritance Kandalama/ The Paradise Resort and Spa veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Dambulla’ya hareket.  MÖ 1.yy’dan kalma beş Budist mağara tapınağının bulunduğu Dambulla, Dünya Kültür Mirası Listesinde yer almaktadır. Mağaralarda gezinti yaparken, irili ufaklı 150 Lord Buda heykeli göreceksiniz.  Duvar resimlerinde Buda’ların, yüzyıllar boyu yaşanan süreçleri gözlemleyebilirsiniz. Oldukça etkileyici bir yer.
Ardından Matale’ye gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bir tarım bölgesi olan Matale; çay, kauçuk, baharat konusunda ülkenin en önde gelen yerleri arasında. Gezinti yaparken bir baharat dükkanının önünde durup, serinletici bir fincan çay içmenizi öneririz. Bu arada baharatları ve faydalarını da öğrenme şansınız olur.
Matale gezintimizin ardından Kandy’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Kandy’de bir gece turu yapacağız. Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve aynı zamanda Sri Lanka Krallarının son başkentidir. Kandy’de yerleşim büyük bir yapay göl çevresindeki yamaçlarda kurulmuştur. Sokaklarda rehberimiz ile keyifli bir gezintinin ardından istirahat etmek üzere otelimize geri dönüyoruz. 
The Grand Kandyan/ Ozo Kandy veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından Peradeniya’ya hareket. Peradeniya Botanik Bahçeleri ile günümüze başlıyoruz, 147 dönüm üzerine kurulmuş bu bahçe Kral Rajasinghe’nin burayı çok beğenmesi ile Kraliyet Bahçesine çevrilmiştir. Muhteşem peyzajlı yemyeşil bu bahçede gezinti yapmaktan çok keyif alacaksınız. Botanik Bahçesindeki bu turumuzun ardından çay tarlalarına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sri Lanka, Çay ve Turizm kelimelerini birbirinden ayırmak pek mümkün değil. Soğuk ve puslu tepeler arasında yapacağımız gezintide tepeleri kaplayan yemyeşil bir battaniye görüntüsüne sizde bayılacaksınız. Seylan Çayı fabrikasını gözlemleyecek ve ne kadar mükemmel harmanlandığına tanık olacağız. Hemen ardından Seylan çayının en kalitesinin yetiştirildiği şehir Nuwara Eliya’ya gidiyoruz. Yol boyunca çay malikaneleri, yeşilin tüm tonları, rengarenk tropik kuşlar bize eşlik ediyor olacak. Otelimize yerleştikten sonra çevreyi keşfetmek için bizi bekleyen rehberimiz ile bir araya geliyoruz. Dışarı adımınızı atar atmaz göreceğiniz çağlayan şelaleler, çay tarlaları, çeşit çeşit ağaçlar bu görüntü uzun süre hafızalarınızda kalacak. Dilerseniz bisiklet kiralayarak Gregory gölü çevresinde muhteşem keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Araliya Green Hills/Jetwing St Andrew’s Hotel veya benzeri,

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Srilankan Airlines UL115 sefer sayılı uçuş ile saat 13.30’da Maldivler’e hareket. Yerel saat ile 14.25’de varış. Varışı takiben sürat teknesi ile otelinize transfer.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir ya da otel tarafından ekstra olarak düzenlenen Island Hopping- Turuna katılabilirsiniz. Geceleme Otelinizde.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir ya da otel tarafından ekstra olarak düzenlenen "şnorkel" Turuna katılabilirsiniz. Geceleme Otelinizde.

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Akşam saatlerinde havaalanına transfer. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından TK 731 sefer sayılı uçuş ile saat 23:5’0de İstanbul’a hareket. Gece yolculuğu uçakta. 

Yerel saat ile 05:30’da İstanbul’a varış.

5* Yıldızlı Oteller               4* Yıldızlı Oteller
Colombo Hilton vb.               Ozo Colombo vb.
Heritance Kandalama vb.      The Paradise Resort&Spa vb.
The Grand Kandyan vb.        Ozo Kandy vb.
Araliya Green Hills vb.          Jetwing St.Andrew’s Hotel vb.
Adaaran Club Rannalhi vb.   Adaaran Club Rannalhi vb.

ÖNEMLİ NOTLAR
Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Türk hava yolları ile Istanbul-Colombo-Istanbul ekonomi sınıf uçuşlar,
Programda belirtilen tercih edilen otel kategorilerinde vb. konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
Pinnawela Yetimhanesi, Kandy Tapınağı, Peradeniya Botanik Bahçeleri, Kültür Show’u, Sigiraya Kaya Kalesi, Dambulla Kaya Tapınağı ve Polonnaruwa Giriş Ücretleri,
Şehirler arası yolculuklar sırasında klimalı araçlar ile yolculuklar,
Egzotik Tatil Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
Türsab Zorunlu Seyahat Güvence Paketi,
Tüm alan ve otel vergileri.

Yurt Dışına Çıkış Fonu   15,00 TL
Sri Lanka Vizesi, (Sri Lanka giriş kapısında alınmaktadır.)
Kişisel Harcamalar, 
Bahşişler ve Ekstra Turlar

 • Füsun Ceylan

  • 02
  • 02
  • 2016

  Değerli Egzotik Tatil yetkilileri, 01/02/2016 akşamı dönmüş olduğum Sri Lanka ve Maldivler gezimin sizin tarafınızdan yapılan harika organizasyonlar sayesinde muhteşem geçtiğini bildirmek ve teşekkür etmek üzere yazıyorum. Tüm seçenekleri önümüze serip en güzellerini seçmek konusunda çok yardımcı oldunuz. İlk günden itibaren karşılamadan uğurlamaya kadar geçen sürede her şey çok düzenli ve profesyonelceydi. Seçilen oteller çok iyiydi. Özellikle bizi Sri Lanka'da karşılayıp 4 gün boyunca çok yakından ve candan ilgilenen Ravindra Weerasekara muhteşemdi. Bizim için Sri Lanka eşittir Ravi oldu. Yeniden teşekkür ediyorum , sonra ki gezilerde görüşmek üzere sevgiyle kalın. Füsun Ceylan

 • Av.Lale Özberk

  • 17
  • 02
  • 2017

  Merhaba , Sri Lanka ve Maldivler seyahatimden çok memnun kaldım. Colombo da Sri Lanka lı rehberimiz, araç şöförümüz ve onun asistanı bizi boynumuza takdıkları orkidelerle karşıladılar ve 7 gün sonra Colombo dan ayrılıncaya kadar bize her konuda destek oldular . Hepsi çok nazik ve bizlere tur boyunca çok yardımcı idi . Rehberimiz Oscar Ravindra Perera bize Sri Lanka ve oradaki kültür, din , felsefe ve yaşam hakkında çok geniş bilgi verdi . Kaldığımız otellerin kalitesi ve o otellerin mutfak ve sunumları çok iyi idi . Maldivlerdeki Fun İsland daki tatilimizden de çok memnun kaldım . Benim için çok güzel, huzurlu , okyanus ve güneş dolu bir tatil oldu . Mevsim itibariyle Sri Lanka ve Maldivler çok doğru bir tercih olmuş bizim için . Sizlere yardımlarınız için çok tesekkur ederim . Sevgiler ve yeni gezilerde bulusmak dilegiyle ... Av.Lale Özberk

 • Rahile Horzum

  • 21
  • 02
  • 2017

  Merhaba, Bu seyahate üç kişi olarak katıldık. Diğer arkadaşlarımın da benimle aynı görüş ve düşüncede olduğundan emin olarak yazıyorum.Öncelikle belirtmek isterim ki sadece telefonla iletişim kurduğum Egzotik Tatil baştan itibaren bu turun güzel geçeceğinin müjdecisiydi.İlgisi ,nezaketi ve sıcaklığı ile bize aktardığı pozitif enerji seyahat süresince bizimleydi. Harika 10 gün geçirdik. Farklı bir ülke , gidilip görülmeye değer bir coğrafya. Rehberimiz başta olmak üzere organizasyon da çok güzeldi. Ve Sri Lanka da yorulmaya değer gezmelerimizi, Maldivler de dinlenmeye değer müthiş güzel bir ortamla sonlandırdık. Teşekkürler.... Rahile Horzum

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

7 Gece - 10 Gün Konaklama

 • Türk Hava Yolları
 • Vize Yok
 • Rehber Var
0 USD

Bizi arayın +90 212 570 70 73