0 EUR

Peru Lima - Arequipa - Puno - Cusco Turu

Lima’ya varışta hava alanında karşılama ve otelinize transfer. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından sizi bekleyen aracınız ile otele transfer. Temsilcimiz size ayrıntılı program açıklamalı bir belge seti verecektir. Dinlenmeniz için serbest gün. Geceleme Lima’da.

Sabah kahvaltısının ardından şehir turu için hareket. Katedral, San  Francisco Manastırı ve San Isidro yerleşim bölgesinin ortasında bir Kolombiya öncesi mevkisi olan Huaca Hullamarca’nın dahil olduğu Lima’nın çağdaş ve kolonyal alanlarına ziyaret. Öğleden sonra serbest zaman. Dilerseniz Larco veya Arkeolojik Müzeleri’ne ziyaret edebilir ve Pasifik Okyanusu’nun harika bir manzarasıyla eşsiz bir restoran olan La Rosa Nautica’da Peru mutfağının en iyilerinin tadını çıkarabilirsiniz.  Geceleme Lima’da.

Sabah kahvaltısının ardından Arequipa’ya uçuşunuz için (deniz seviyesinden 2.335 metre veya 7,660 feet) havaalanına hareket. Arequipa şehri yüksekliğe yavaş yavaş alışmak için mükemmel bir noktadır. Ana Meydan, La Compania de Jesus Kilisesi ve San Ignacio Kubbesi’nin renkli resimleri ile 16. Yüzyıldan kalma güzel bir kale olan Santa Catalina Manastırı gibi en popüler atraksiyonların dahil olduğu “Beyaz Şehir”’i ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Cayma ve Yanahuara’nın tipik ilçelerini de göreceksiniz. Geceleme Arequipa’da.

Sabah çok erken saatlerde, Yura kasabası ve birçok kuş türünü ve ayrıca Vicunas ve lama gibi Güney Amerika develerini doğal ortamlarında görebileceğiniz Salinas/Aguada Blanca and Pampa Cañahuas Ulusal Parkı boyunca yolculuğumuza başlamak için otelinizden alınacaksınız. Tazelenmek için Patahuasi’de duracağız ve daha sonra Chivay kasabasına gitmeye devam edeceğiz. Programa bağlı olarak, şehirde öğle yemeği veya bölgenin doğal görünümlü yerlerinden birinden güzel bir manzaranın tadını çıkarabileceğiniz piknik yapabilirsiniz. Ya da sıcak kaplıca sularında canlandırıcı bir banyonun tadını çıkarmak ya da otelinizde sadece keyifli bir öğleden sonra geçirmek La Calera’yı ziyaret etmenizi şiddetle öneriyoruz. Loca’da öğle yemeği. Geceleme Chivay’de. 

Sabah çok erken saatlerde, dünyadaki en derin kanyolardan birinin muhteşem bir manzarasının tadını çıkarmamıza izin verecek Cruz del Condor (Akbaba Geçiiş)’a yolculukla devam edeceğiz ve burada şansımıza en büyük ve en etkileyici uçan kuş olan görkemli Akbabanın fotoğrafını çekmek için bir fırsatımız olabilir. Programa bağlı olarak, hala içinde insanların yaşadığı İnca öncesi bir kasaba olan Pinchollo kasabasında ve güzel el sanatları pazarı ve kolonyal kilisesi ile Maca kasabasında duracağız. Chivay’da öğle yemeği yiyeceğiz ve daha sonra Arequipa’ya dönüş ile devam edeceğiz. Geceleme Arequipa’da.

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer ve Juliaca’ya uçuş. Varışı takiben Puno’da yer alan otelimize transfer. Titicaca Gölü’nü tanımak üzere gezimize başlamak için hazır olmalıyız. (deniz seviyesinden 3.827 metre veya 12,555 feet) Göle varır varmaz, temsilcilerimiz otel yolunda Sillustani Mozolesi’ni size gösterecekler. Puno’nun 34 km. kuzeyinde yer alan arkeolojik bir bölgedir. Sillustani’nin taştan inşa edilen, daire tabanlı  mezar kuleleri olan ünlü Chullpas’ı vardır. Bu kuleler, Collas ve Incalar’ın kullandığı yerde 12 m. yüksekliğe ulaşabilirler. Bu mistik ve harika yerin güzelliğini arttıran bu kalıntılar Umayo Gölü’nün üzerindedir. Geceleme Puno’da.

Sabah kahvaltısının ardından yoğun bir program için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’ne gezi ve ilk başlangıç noktası olarak “ Göl Kasabası” olarak adlandırılan yüzen Uros Adaları’na ziyaret. Bu adalar Totora kamışı kullanılarak inşa edilmiştir ve ulaşım aracı olarak aynı malzemeden el yapımı botları kullanan yerliler için ev ve ticaret merkezleri olarak kullanılmaktadır. Kostümleri ve tipik, renkli elbiseleri olduğu kadar kendi geleneklerini de canlı tutan topluluğun kibar bir biçimde turistleri ağırladığı Taquile Adası’na devam edeceğiz. Kutu öğle yemeği dahildir. Geceleme Puno’da

Sabah erken saatlerde Puno’dan Cusco’a karayolu ile gitmek için ayrılış. Puno ve Cusco arasındaki en yüksek nokta olan ve mükemmel fotoğraf imkanlarını bulacağımız La Raya’da duracağız. Daha sonra, Racchi Kalıntılarına, the Tanrı Wiracocha’nın Tapınağı’na ziyaret edeceğiz. Yolculuğa devam ederken, güzel kilisesini ziyaret etmek için Andahuaylillas kasabasında duracağız. Geceleme Cusco’da.

Sabah serbest zaman aktiviteleri. Öğleden sonra, İspanyol ve Andean kültürlerinin karışımının canlı bir örneği olan İmparatorluk Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimize Koricancha Sarayı’nın üzerine inşa edilen Santo Domingo Manastırı ziyareti ile başlıyoruz. Daha sonra, Katedral ve güzel La Compañía kilisesini bulabileceğiniz Ana Meydan’da duracağız. Turumuz devam ederken, şehre hakim olan askeri İnka mimarisinin heybetli bir örneği olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Son olarak, şehrin kuzey doğusunda yer alan Qenko, Puca-Pucara and Tambomachay arkeolojik bölgelere bir göz atacağız. Cusco’da geceleme. 

Pisac’a doğru direk rota alarak, İnkalar’ın Gizli Vadisi’ne arabayla gideceğiz. Halılar gibi dağları giydiren ürünlerle klasik bir Urubamba Vadisi manzarası seyretmek için yolda duracağız. Yerli ustalarla iletişim kurmak veya onların el yapımı hediyelik eşyalarını satın almak için boş zamanımızın olacağı renkli Pisac pazarına ulaşacağız. Açık büfe bir öğle yemeği için Urubamba kasabasına devam edeceğiz. Son olarak, olağanüstü kanalları ve taş sokakları ile İnka kökenli çekici Ollantaytambo şehrini ziyaret edeceğiz. Şehrin yüksek kısmında,etkileyici bir tarikat merkezi suyua doğru yükselir ve vadinin iç kısmına erişimi muhafaza eden bir kale vardır. Kutsal Vadi’de geceleme.

Sabah erken saatlerde Machu Picchu’ya gitmek üzere tren istasyonuna hareket. Dünya’nın en önemli enerjik merkezlerinden birini ziyaret edeceksiniz: Machu Picchu. Gezi trenle olacak ve gezi süresince Urubamba Gizli Vadisi’nin manzaralarının harika bir görüntüsüne sahip olacağız. Aguas Calientes’e varışta, temsilcilerimiz sizi kaleye götürecek otobüse binmek için size yardımcı olacaktır. Bu, profesyonel bir tur rehberinin bu gizemli ve büyüleyici yerin etrafında bizi tarihin derinliklerine aktaracağı unutulmaz bir deneyim olacaktır. Rehberli turdan sonra, bölgeyi kendi kendinize keşfetmek için boş zaman. Öğleden sonra, sizi Cusco’ya geri götürecek trene bineceksiniz. Cusco’ya varışımızda, yetkililer Poroy İstasyonu’nda sizi otelinize götürmek için bekleyecekler. Geceleme Cusco’da. 

Dünyanın göbeğine elveda demek zamanı. Lima’ya uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havaalanına götürüleceğiz.

Muhteşem Peru turları ve eşsiz hiçbir yerde bulamayacağınız Peru para biriminden Peru hava durumuna kadar sizi bilgilendirecek ekibimiz ile yanınızdayız.

Bu özel turlarımız sadece sizlere örnek olarak tasarlanmıştır. Bu tur paketindeki servisleri “destinasyon danışmanınız” ile görüşerek değiştirebilir, ilave servisler dahil ettirebilir ya da tercih etmedikleriniz olur ise hariç tutulabilir. Egzotik paketlerimize; uçak bileti dahil değildir, uçak biletlerinizi kazandığınız miller ile temin edebilmeniz mümkün. Eğer bunu tercih etmezseniz; mutlaka uçak biletinizi bizden talep ediniz, bölgeye seferi olan en uygun ve en iyi hava yolları ile acentamızın özel anlaşmalı fiyatları mevcuttur.
Bu turları diğer turlarımızdan farklı yapmak istedik; çünkü özellikle bu bölgelerde sahip olduğumuz tecrübe ile size unutulmaz deneyimler yaşatacağımıza inanıyoruz. 

Önemli Notlar “Lütfen Okuyunuz”
Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
Pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir.
Tüm döviz hesaplamalarında Günlük gazetelerde yer alan merkez bankası döviz satış kuru geçerlidir.(bir önceki günün kapanış kurudur)
Tüm tur kayıtları minimum 40% ödeme ile açılacaktır. Bakiye tur tarihinden 15 gün öncesinde kapatılmalıdır.
Tur iptallerinde satış formunda yazılan kurallar geçerlidir.
Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.

11 gece programda belirtilen otellerde konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri,
Programda belirtilen ulaşım hizmetleri,
Seyahat Sigortası, 
İngilizce rehberlik hizmetleri. (Bu turda belirli dönemlerde Türkçe rehberlik hizmeti de verilmektedir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler,
Peru Vize Ücreti,
İç ve Dış Hat Uçak Biletleri, (kendiniz temin etmek ) istemediğiniz durumda, sizin adınıza bizde organize edebiliriz.)
Yurt Dışına çıkış fonu 15,00 TL,
Kişisel Harcamalar
Programda hariç olan Öğle Ve Akşam Yemekleri.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

11 Gece - 12 Gün Konaklama

  • Yok
  • Vize Yok
  • Rehber Var
0 EUR

Bizi arayın +90 212 570 70 73