0 EUR

Muscat Turu

Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminalinde buluşarak, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, 18.55’te Türk Havayolları TK 776 sayılı uçağı ile Umman’ın başkenti Muscat’a hareket ediyoruz. 

Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, varışımız yerel saat ile 03:00’da. Özel aracımızla otelimize transfer olarak, odalarımıza yerleşiyoruz. Sabah keyifli kahvaltımız sonrası, arzu eden misafirlerimize extra yarım günlük Muscat Şehir gezisi yapıyoruz. Henüz bozulmamış doğası, derin kanyonları, yemyeşil vadileri, halkının misafirperverliği, yerel mutfağı, lüks otelleri, uçsuz bucaksız kumsalları ile Umman adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Tarihi kaleyi, gerçek swarovski kristallerinden oluşan avizesi ve ipek İran halısı ile mimari harikası Büyük Cami’yi, Bait Al Zubair Ulusal Müze ‘yi, Kraliyet Ailesinin ikametgahı olan Al Alam Sarayı ile 16. yüzyılda Portekizliler tarafından yaptırılmış olan Mirani ile Jalali kalelerini gezecek ve plaj yolu üzerinden Corniche’e vararak Mina Al Sultan Qaboos Limanı’nı göreceğiz. Gezinin ardından, çeşitli baharatlar, bronze kahvelik ve gümüş el işlemeleri gibi Umman’a ait yerel eşyaların bulunduğu Muttrah çarşılarında serbest saatlerimiz olacak.

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz, extra olarak düzenlenecek tam günlük tam günlük “Nizwa, Bahla & Jabrin Forte” gezimize katılabilir, Umman’ın küçük yerleşim bölgelerinde halkın günlük yaşantısına, tarihi zenginliklerine ve doğal güzelliklerine tanık olabilirsiniz.

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Ya da ekstra olarak düzenlenecek, “Wahiba Çölü” gezimize katılabilir, 4 x 4 Jeeplerle uçsuz bucaksız çölde otantik bir gün geçirebilirsiniz.

Sabah keyifli bir kahvaltının ardından, günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Öğle saatlerinde otelden check out yaparak güne devam ediyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak dönüş yolculuğumuz için havalimanına gidiyoruz.

Türk Havayolları TK 777 sayılı uçağı ile yapacağımız, İstanbul’a dönüş uçuşumuz saat 03:50’de hareket ediyor. Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuk sonrası, yerel saat ile 08:40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

4* / 5* Oteller

Kişiye Özel Turlarda, özel depar günleri yoktur, sizin için uygun olan tarih aralığını satış uzmanımıza bildirmeniz yeterlidir. Satış uzmanımız talep edilen tarihlerde uçak ve otel müsaitliklerini kontrol ederek en geç “24 saat” içerisinde mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Turlarda, fiyatlar; Havayollarının en düşük sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer olması halinde paket programınızda meydana gelecek artışlar fiyatlarımıza yansıtılır ya da en düşük sınıfta yer bulunan farklı tarih önerilir.

Kişiye Özel Turlarda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklayacağınız otelin değişmesi özel durumlar (müsaitlik vb.) sebebi ile mümkün olabilmektedir. Bu bilgi siz sayın misafirlerimiz ile paylaşılır.

Kişiye Özel Turlarda, turun hareket edebilmesi için belirli kişi sayısında katılım gerekmemektedir. 

Kişiye Özel Turlarda, programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  

Kişiye Özel Turlarda, seyahat öncesinde, seyahat evraklarınız (otele giriş belgeleri, uçak bileti, lokal bağlantılar) size teslim edilir. Bu turlarda, Egzotik Tatil’e ait bir havaalanı görevlisi alanda bulunmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Katılacağınız tur ile ilgili vize ihtiyacınız olup olmadığını lütfen satış uzmanımıza danışınız.
 
Katılacağınız tur için talep etmeniz halinde vize alınmasına yardımcı olmamız mümkündür. Ancak acentamız, misafirlerimiz ve büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan acentamız sorumlu değildir. Acentamız vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11.00 - 12.00 arasıdır. 

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 

Türk Hava Yolları ile Istanbul-Muscat-Istanbul uçuşları, 
Tercih edilen otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama, 
Alan-otel-alan transferleri,
Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri.

Yurt dışı çıkış fonu 15.00 TL
Oman vizesi 17 USD (sınır kapısından alınmaktadır.)
Müze ve ören yerleri girişleri,
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

4 Gece - 6 Gün Konaklama

  • Türk Hava Yolları
  • Vize Yok
  • Rehber Yok
0 EUR

Bizi arayın +90 212 570 70 73