0 EUR

Madeira Turu

Türk Hava Yollarının TK 1759 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:55’te Atatürk Havalimanı’ndan hareket ve yerel saat ile 13:55’te Portekiz’in başkenti Lizbon’a varış. Lizbon’dan TAP hava yollarının öğlen saatlerinde ki uygun olan bir  uçuşu ile Madeira Adasına hareket ve Funchal Havalimanı’na varış. Madeira Adası, yemyeşil dağları, tropik çiçekleri ve yıl boyunca yaşadığı bahar ve yaz iklimi ile adeta okyanus ortasında tropik bir cennettir. Otelimize yerleşme ve Madeira’da geceleme.
 

Sabah otobüsle ve eski şehri yürüyerek Funchal şehir turu yapıyoruz. Tur sırasında göreceğimiz yerler arasında pastel renkli evleri ve dar sokakları ile eski şehri, Sao Tiago Kalesi, Sao Lourenço Sarayı, Se Cathedral, adada yetişen tropik meyvelerin ve çiçeklerin satıldığı Lavradores Açık Hava Pazarı ile Madeira’ya has balıkların da görülebileceği Balık Pazarı’nı sayabiliriz. Eski şehrin sokaklarında gezerken çikolata bardaklarında servis edilen vişne likörünün de tadına bakabilirsiniz.Öğleden sonra arzu edenler (ekstra) Monte, Picos de Barcelos ve Eiro do Serrado Gezisi’ne katılabilir. Bu turumuzda muz tarlaları arasından geçerek muhteşem Funchal manzarasına sahip Picos de Barcelos gözlem noktasına çıkacağız. Buradan ünlü futbolcu Ronaldo’nun doğduğu köyü de görebilirsiniz. Daha sonra tarihte rahibelerin korsanlardan korunmak için yerleştiği muhteşem manzaralı, adanın içlerinde oldukça derin bir vadi olan Curral das Freiras (Eira do Serrado)’a gideceğiz. Ardından Braga Guimaraes ziyaret edeceğimiz Monte Tepesin’den tabogan olarak adlandırılan ve geleneksel kıyafetler içerisindeki Maderia’lılar tarafından sürülen geleneksel sepet-kızaklar içerisinde dilerseniz şehre doğru eğlenceli bir iniş yapabilir ya da inenleri  izleyebilirsiniz. Geceleme Madeira’da

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek olan Cabo Girao-Camara de Lobos-Porto Moniz gezisine katılabilirler. Bu gezi sırasında eski ve tipik bir balıkçı köyü olan Camara de Lobos’tan geçerek Avrupa’nın en yüksek falezi olan 589 metre yükseklikteki Cabo Girao’ya çıkacağız. Burada alışveriş yapabilir ve çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Adayı güneyden kuzeye katederken Ribeira Brava Köyü, Encumeada Geçidi, adanın en eski köylerinden biri olan Sao Viçente ile Sexial Köyü’nden geçerek adanın kuzey sahilindeki, kayalarla çevrili doğal havuzları ile ünlü Porto Moniz’e ulaşacağız. Dönüş yolunda ise 1600 m. yükseltide, her mevsim ayrı bir renge bürünen adanın tek platosu Paul de Serra’yı göreceğiz. Geceleme Madeira’da

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek olan Madeira’nın Bahçeleri ve Alışveriş Gezisi’ne katılabilirler. Bu gezide Madeira’nın en güzel bahçelerinden olan Monte Sarayı Bahçesi ile 4000 çeşit ve 50.000 bitki barındıran Orkide Bahçesi’ni gezeceğiz. Bu iki tropik bahçede dünyanin dört bir yanından gelmiş olan ve aynı zamanda adaya özgü olan sayısız çiçek ve bitki çeşidini doğal ortamlarında görecek kendinizi tropik bir cennette bulacaksınız. Turumuzun sonunda ise adanın kendine özgü dantel ve el işlemelerinin elde yapıldığı bir atölye-mağazaya uğrayacağız. Öğleden sonra serbest zaman.Son akşamımızda ekstra olarak Portekiz’in dünyaca ünlü Fado müziği ile adaya has folklorik dansların sergilendiği bir restorantta Madeira’nın geleneksel yemeklerinin ve şaraplarının tadına bakacağız. Geceleme Madeira’da

TAP Havayollarının  akşamüstü saatlerindeki uygun olan bir uçuşu ile Lizbon’a hareket. Lizbon’dan Türk Hava Yollarının TK1760 sefer sayılı uçağı ile saat 14:55’te İstanbul’a hareket ve Türkiye saati ile 21:35’te Atatürk Havalimanı’na varış. Turumuzun sonu.

Madeira Portekizce de Orman anlamına gelir. Nasıl güzel bir adaya gittiğinizi buradan anlayabilirsiniz. Madeira Adasının merkezi Funchal'dır. Madeira Havalimanı bile başlıbaşına görmeniz gereken bir yerdir. Madeira turlarına katılmak, Madeira otelleri ve Madeira uçak bileti için bizi arayabilirsiniz.

Tarihler OTEL / ODA KONSEPT İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA FİYATI ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3 - 12 YAŞ ÇOCUK 0 - 2 YAŞ ÇOCUK

4*/5* Oteller

Kişiye Özel Turlarda, özel depar günleri yoktur, sizin için uygun olan tarih aralığını satış uzmanımıza bildirmeniz yeterlidir. Satış uzmanımız talep edilen tarihlerde uçak ve otel müsaitliklerini kontrol ederek en geç “24 saat” içerisinde mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Turlarda, fiyatlar; Havayollarının en düşük sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer olması halinde paket programınızda meydana gelecek artışlar fiyatlarımıza yansıtılır ya da en düşük sınıfta yer bulunan farklı tarih önerilir.

Kişiye Özel Turlarda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklayacağınız otelin değişmesi özel durumlar (müsaitlik vb.) sebebi ile mümkün olabilmektedir. Bu bilgi siz sayın misafirlerimiz ile paylaşılır.

Kişiye Özel Turlarda, turun hareket edebilmesi için belirli kişi sayısında katılım gerekmemektedir. 

Kişiye Özel Turlarda, programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  

Kişiye Özel Turlarda, seyahat öncesinde, seyahat evraklarınız (otele giriş belgeleri, uçak bileti, lokal bağlantılar) size teslim edilir. Bu turlarda, Egzotik Tatil’e ait bir havaalanı görevlisi alanda bulunmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Katılacağınız tur ile ilgili vize ihtiyacınız olup olmadığını lütfen satış uzmanımıza danışınız.
 
Katılacağınız tur için talep etmeniz halinde vize alınmasına yardımcı olmamız mümkündür. Ancak acentamız, misafirlerimiz ve büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan acentamız sorumlu değildir. Acentamız vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11.00 - 12.00 arasıdır. 

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 

Türk Havayolları ile İstanbul – Lizbon/ Lizbon– İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti,
Havaalanı Vergileri,
Havaalanı – Otel –Havaalanı transferler,
Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası
3* 4*veya 5* otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama.
İç hat uçuşlar

Vize ücreti ve servis bedeli : Kişi başı 115 EUR,
Ekstra Turlar
Seyahat sigortası 15 EUR,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli : Kişi başı 15 TL,
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Müze ve ören yerleri girişleri,

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

4 Gece - 5 Gün Konaklama

  • Türk Hava Yolları
  • Vize Var
  • Rehber Yok
0 EUR

BENZER TATİLLER

DETAYLAR

Lizbon - Porto Turu

Türk Hava Yolları ile Her Gün Hareket 5 Gece - 6 Gün
01 Şubat - 31 Ekim

DETAYLAR

Lizbon Turu

Türk Hava Yolları ile Her Gün Hareket 4 Gece - 5 Gün
01 Şubat - 31 Ekim

Bizi arayın +90 212 570 70 73