0 USD

Küba Turu

31 Mayıs 2019 Çarşamba saat 22:10’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01:40’ta Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.50’de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde. 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.      
Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu:     120 USD Kişi başı)      
Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: 95 USD (Kişi başı)      
 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi'ne geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesi'ni gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi'nde, Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.      
Benzersiz Küba Turu: 105 USD ( Kişi Başı )      
Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 USD (Kişi başı)      
  

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway Müzesi'ni olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.      
Öğle yemekli Hemingway turu : 65 USD (Kişi başı)      
 

Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını geziyoruz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan  fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios’u göreceğiz. Sonrasında ise  Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.      

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.       

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Havana’ya hareket ediyoruz. Geceleme ve konaklama otelimizde.       

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayolları'na ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:55’te  Istanbul’a uçuş. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz.         

Yerel saat ile 09:15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.    .   
****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****
 

Tarihler OTEL / ODA KONSEPT İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA FİYATI 2-12 YAŞ ÇOCUK FİYATI 0 - 2 YAŞ ÇOCUK FİYATI

Havana -  Melia Habana Hotel   5* vb.

Cayo Santa Maria -  Melia Las Dunas 5* vb.
 

Önemli Notlar “Lütfen Okuyunuz”

Çocukindirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır.Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir. 
Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlardasorumluluk yolcuya aittir.
Grup Rezervasyonlarında ; Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı vebiletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününden 2 gün önce teslimedilecektir. 
Bayram dönemleri çok yoğun olduğundan dolayı Uçak yolculuğunda Seat Selectionyapmak çok zor olmaktadır ve bayram dönemince yapılmayacaktır. Dileyenyolcularımızson hafta PNR numarasını bizden alıp internetten kendileriyapabilir. Bu konuda anlayışlı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.
Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. Elbagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.
Pasaport temdit sürenizin tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olmasıgerekmektedir.
Tüm döviz hesaplamalarında Günlük gazetelerde yer alan merkez bankası dövizsatış kuru geçerlidir.(bir önceki günün kapanış kurudur) 
Tüm tur kayıtları minimum 40% ödeme ile açılacaktır. 
Tur iptallerinde satış ve hizmet formunda yazılan kurallar geçerlidir. 
Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.

Sağlık             
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı   zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz   etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.                 
Vize Bilgileri             
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri   vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan   ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta   yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu   belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika   Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da,   giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir   damga veya ibare vurulmaz.                 
Uçuş Süreleri             
İstanbul - Havana: 13 saat 50 dakika, Havana– İstanbul:   16 saat 15 dakika.                 
Para Birimi             
Küba’nın para   birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible   Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu   parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı   öneririz.                 
Saat Dilimi             
Küba   ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da   05.00                 
Telefon Kullanımı             
Cep telefonu hattınız uluslararası   aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da   kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).                 
Kıyafet ve Gerekli     
Eşyalar             
Kolayca   giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont   almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.                 
Yemek Kültürü             
Küba’da   tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye   özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak   lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.                 
Elektrik             
Küba’da elektrik 110 volt olsa da   kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili   ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir:   http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve   http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.                 
Alışveriş             
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik   eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO   GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun   üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000   Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.          
 

 
● Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak      bileti    
● Havalimanı vergileri    
● Havana’da 5* Otelde 5 gece oda + kahvaltı konaklama    
● Öğle yemekli Havana şehir turu    
● Cayo Santa Maria’da      5* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama    
● Trinidad ve Santa Clara  şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)    
● Havana, Remedios, Trinidad, Santa Clara şehir turları    
● Programda      belirtilen şehirlerarası transferler    
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
● Türkçe Rehberlik Hizmeti 

● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )     
● Vize Ücreti ( 55$ )    
● Ekstra turlar,     
● Seyahat Sigortası     
● Kişisel harcamalar    
● Ek bagaj ücretleri   

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

8 Gece - 9 Gün Konaklama

  • Türk Hava Yolları
  • Vize Var
  • Rehber Var
0 USD

Bizi arayın +90 212 570 70 73