0 TL

Kıbrıs Turu

Seçilen hava yolu ile Kıbrıs’a hareket ve varışımızın ardından transfer aracımız ile otelimize gidiyoruz.Otel giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra dinlenme imkanı.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Lefkoşa-Gazimağusa turuna katılabilmektedir.Turumuz Boğaz Şehitliği ziyareti ile başlamaktadır.Devamında Barbarlık müzesi gezilecektir.Tur esnasında görülecek yerler arasında Yeşil hat , Ledra Palas Otel ve Sınır kapısı,Cumhurbaşkanlığı Sarayı,Tarihi Girne kapısı bulunmaktadır.Sonrasında Gazimağusa’ya hareket edilecektir.St.Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesi, Glapsides Plajına varılarak öğle yemeğimizi alıp,yüzmek için vakit ayırıyoruz.Turun devamında ise Mağusa Kalesi ve Venedik Surlarını geziyoruz.Sonrasında alışveriş için kale içinde serbest zaman.Turun devamında Lala Mustafa Paşa Camii ( St.Nicholas katedrali) , Namık Kemal’in Zindanı ,Yasak kent Maraş’ı panaromik olarak gezip turumuzu bitiriyoruz.Otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Beşparmak turuna katılabilmektedir. Turumuz Bellapais Manastırı ziyaretimiz ile başlamaktadır.Kuzey sahillerinin tümüne hükmedebilen görüşü,güzel dağ ve deniz manzarası ile Kıbrıs’ta Gotik mimari tarzının görülmesi gereken en önemli eserlerinden biridir.Devamında ise St.Hilarion Kalesini geziyoruz.Beşparmak dağları’nın kuzeye bakan eteklerine inşa edilmiş bir kaledir.Kale burçlarından güzel tatil beldesi girne ile tabiatın şahane manzaralarını kuşbakışı seyretmek mümkündür.Turumuz Karaoğlanoğlu Şehitliği, Çıkarma Plajı ile devam edecektir.Turumuzda son durak olarak Mavi Köşk’ü ziyaret edeceğiz.İtalyan asıllı Rum olan Paulo Paolides tarafından 1957 yılında yaptırılmıştır.Paolides avukat olmasından karşın aslında orta doğunun en büyük silah tüccarıdır.Paolides sanata düşkün bir kimse olarak evini birçok sanat eseri ile donatmıştır.Mavi köşk bir ibret olarak Türk Silahlı Kuvvetleri himayesinde halkımıza açık tutulmaktadır.Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından, günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Girne turuna katılabilmektesiniz.Turumuz Bellapais Manastırı ile başlayarak Çıkarma Plajı,Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Yat Limanı ile devam ediyor.Hiç süphesiz ki Akdeniz’in en gizemli ve güzel sehridir. Kıyı seridi boyunca
güzel kumsalları bulunan sehir tatil komplekslerinin en yogun bulundugu sehir ünvanını tasıyor. Akdeniz ile Besparmak dagları arasında kalan Girne MÖ 10.yy Akatlar tarafından kurulmus. sehrin en güzel yeri olan marina (liman) eski Venedik evleri, restorant ve tavernalar ile çevrilidir. Essiz bir güzelige sahip olan Girne özelikle yaz aylarında renkli balıkçı kayıkları ve lüks yatlarla dolup taşmaktadır.Daha sonra Girne Kalesini ziyaret edeceğiz.M.S. 7. Yüzyıldan kalma bir Bizans kalesi, Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından yenilenerek bugünkü görüntüsünü almıstır. Kalenin içerisinde bir müze var, Batık Gemi Müzesi. Burada tarihin bilinen en eski batılı olan ve yaklasık 2300 yıl önce Girne açıklarında battıgı tespit edilen çok eski bir geminin kalıntılarını bulunmaktadır.Turumuz Girne’ de alışveriş molasıile devam edecektir.Tarihi limanı ve Girne çarsısını kapsayan kısa bir yürüyüs turundan sonra alısveris yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman verilebilmektedir.Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından, gününüz serbest. Dinlenme,gezme ve alışveriş imkanı.Geceleme otelimizde.

Kahvaltının ardından, gününüz serbest. Dinlenme,gezme ve alışveriş imkanı.Uçuş saatimize göre havalimanina transfer. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından İstanbul'a hareket.İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Tarihler OTEL/ODA KONSEPT İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA FİYATI

4* / 5* Oteller

Kişiye Özel Turlarda, özel depar günleri yoktur, sizin için uygun olan tarih aralığını satış uzmanımıza bildirmeniz yeterlidir. Satış uzmanımız talep edilen tarihlerde uçak ve otel müsaitliklerini kontrol ederek en geç “24 saat” içerisinde mutlaka size geri dönüş yapacaktır.

Kişiye Özel Turlarda, fiyatlar; Havayollarının en düşük sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer olması halinde paket programınızda meydana gelecek artışlar fiyatlarımıza yansıtılır ya da en düşük sınıfta yer bulunan farklı tarih önerilir.

Kişiye Özel Turlarda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklayacağınız otelin değişmesi özel durumlar (müsaitlik vb.) sebebi ile mümkün olabilmektedir. Bu bilgi siz sayın misafirlerimiz ile paylaşılır.

Kişiye Özel Turlarda, turun hareket edebilmesi için belirli kişi sayısında katılım gerekmemektedir. 

Kişiye Özel Turlarda, programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  

Kişiye Özel Turlarda, seyahat öncesinde, seyahat evraklarınız (otele giriş belgeleri, uçak bileti, lokal bağlantılar) size teslim edilir. Bu turlarda, Egzotik Tatil’e ait bir havaalanı görevlisi alanda bulunmaz.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

Katılacağınız tur ile ilgili vize ihtiyacınız olup olmadığını lütfen satış uzmanımıza danışınız.
 
Katılacağınız tur için talep etmeniz halinde vize alınmasına yardımcı olmamız mümkündür. Ancak acentamız, misafirlerimiz ve büyükelçilikler, konsolosluklar arasında aracıdır. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan acentamız sorumlu değildir. Acentamız vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. 

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11.00 - 12.00 arasıdır. 

Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 

Seçilen Hava Yolları ile İstanbul- Kıbrıs-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti, 
Kıbrıs’ta tercih edilen otelde 4 gece konaklama,  
Tercih edilen otelin pansiyon tipine göre yemekler,
Kıbrıs’ta ekonomik sınıfta alan-otel-alan transferleri,
Alan vergileri,

Yurtdışı çıkış harcı , 15 TL
Her türlü kişisel harcamalar,
Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler,
Ekstra turlar.
 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

4 Gece - 5 Gün Konaklama

  • İstanbul - Kıbrıs - İstanbul
  • Vize Yok
  • Rehber Yok
0 TL

Bizi arayın +90 212 570 70 73