0 EUR

Fas Turu

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 08:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçağı saat 11.20’de  Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 14.10’da olacaktır. Ardından özel aracımız ile buluşuyor ve şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan Hassan II Camisine hareket ediyoruz ve dışarıdan görüyoruz. Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kazablanka’daki  otelimizde.

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Fas’ın ilk Başkenti olan kırmız şehir  Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar eşliğinde yapacağımız turumuz sırasında 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve  Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da  Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Opsiyonel olarak düzenleyeceği Chez Ali Show’una katılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran bu show’da müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar. 
Opsiyonel Chez Ali Show ve Akşam Yemeği: 70 €

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin Opsiyonel olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirler. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

Opsiyonel Essaouira şehir turu: 65 €

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Opsiyonel düzenleyeceği Atlas Dağları & Majorelle Bahçeleri & Berberi Müzesi turuna katılabilirler. Atlas Dağları turu; 4x4 jeepler  ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Tur sonrası Jacques Majorelle tarafından gezdiği ülkelerden getirdiği bitkileri birleştirerek kurulduğu, çölün ortasında cennet olarak bilinen 12 dönümlük Majorelle Botanik Bahçelerine hareket ediyoruz. Binlerce egzotik çiçekler eşliğinde kendimizi masal bahçelerinde hissedeceğimiz bu bahçe  içerisinde bulunan Berberi müzesini de gezeceğiz. Yves Saint Laurent ve Pierre Bergé'nin kişisel  koleksiyonunu sergileyen müzede Fas Berberi kültürü hakkında büyüleyici gerçekleri öğreneceğiz. Turumuzun ardından Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Opsiyonel Atlas Dağları Turu & Majorelle Botanik Bahçeleri&Berberi Müzesi: 75-€

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kazablanka Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 15.50’de Türk Hava Yolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız saat 22.20’de olacaktır. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****  

 

Tarihler OTEL / ODA KONSEPT İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 2-12 YAŞ ÇOCUK FİYATI 0 - 2 YAŞ ÇOCUK FİYATI

Kazablanka: Hotel Suisse vb. 4* Standart Oda, Yarım pansiyon

Marakeş: Atlas Asni Hotel vb. 4* Standart oda, Yarım Pansiyon

Önemli Notlar “Lütfen Okuyunuz”

Çocukindirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır.Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir. 
Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlardasorumluluk yolcuya aittir.
Grup Rezervasyonlarında ; Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı vebiletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününden 2 gün önce teslimedilecektir. 
Bayram dönemleri çok yoğun olduğundan dolayı Uçak yolculuğunda Seat Selectionyapmak çok zor olmaktadır ve bayram dönemince yapılmayacaktır. Dileyenyolcularımızson hafta PNR numarasını bizden alıp internetten kendileriyapabilir. Bu konuda anlayışlı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.
Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. Elbagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.
Pasaport temdit sürenizin tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olmasıgerekmektedir.
Tüm döviz hesaplamalarında Günlük gazetelerde yer alan merkez bankası dövizsatış kuru geçerlidir.(bir önceki günün kapanış kurudur) 
Tüm tur kayıtları minimum 40% ödeme ile açılacaktır. 
Tur iptallerinde satış ve hizmet formunda yazılan kurallar geçerlidir. 
Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.

● Türk  Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Kazablanka  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti    
● Havalimanı vergileri    
● Kazablanka'da 4* otelde 1 gece konaklama
● Marakeş'te 4* otelde 3 gece konaklama
● Sabah kahvaltıları    
● Oteller alınacak 4 akşam yemeği    
● Kazablanka’da  panoramik şehir turu    
● Marakeş’te panoramik şehir turu    
● Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler, 
● Turlarda Türkçe rehberlik hizmeti 
 

● Yurt dışı çıkış pulu
● Ekstra turlar
● Seyahat Sigortası     
● Kişisel harcamalar  
● Öğle yemekleri
 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

4 Gece - 5 Gün Konaklama

  • Türk Hava Yolları
  • Vize Yok
  • Rehber Var
0 EUR

BENZER TATİLLER

DETAYLAR

The Sun Siyam Irufushi Resort

Emirates-Qatar-Türk Hava Yolları ile 4 Gece-5 Gün
01 Mart - 31 Ekim

DETAYLAR

Zanzibar Turu

Uçaksız 5 Gece 7 Gün
01 Şubat - 31 Ekim

Bizi arayın +90 212 570 70 73