29.01.2014 Çarşamba |

Zanzibar’ın Mucizevi Güzellikleri

Afrika kıtasının doğusunda bulunan ve en yeşil topraklarına sahip olan Zanzibar Adası’nın kapıları doğanın mucizelerine şahit olmak isteyen turistlere sonuna kadar açık. Yalnızca ada değil yerli halk da turistleri memnun etmek için elinden geleni yapıyor.

Halkın yoksulluğunun bu konuda etkisi büyük. Gelir kaynaklarının büyük bir kısmı olan turizmi dolayısıyla turistleri seviyorlar. Zanzibar’da turistseniz sokakta yürürken fotoğraf çekilme isteğiyle çevrilme ihtimaliniz çok yüksek. Dahası bu istek bazen bir maymundan da gelebiliyor.

Zanzibar’ın en meşhur özelliği baharatları hiç kuşkusuz. Adadaki baharat bahçelerinde o kadar çok çeşit var ki kakao tarçın zerdeçal vanilya… aradığınız herhangi bir baharatı bulamama ihtimaliniz olmadığı gibi adını hiç duymadığınız yeni baharatlarla ilk kez karşılaşma ihmaliniz çok yüksek. Birbirinden güzel Zanzibar otellerinde konforlu bir seyahat için bavulunuzu hazırlama zamanı.

Adada etkileyici doğa olaylarına çok sık rastlanıyor. 100-200 metrelik gelgitler turistlerin ilgisini çekse de yerel halk bu duruma alışkın. Okyanusun geri çekildiği sırada kum üzerinden balık, ahtapot gibi deniz ürünleri toplamak mümkün oluyor. Halkın bu alışkanlığı Zanzibar mutfağında deniz ürünlerinin etkisini arttırıyor. Bunun yanında sokaklarda kurulan tezgahlarda bol baharatla yapılmış birçok çeşit yemek bulmak mümkün.

Zanzibar Seyahatiniz
boyunca vakit geçirilebileceğiniz birçok renkli aktivite mevcut. Karada vakit geçirmeyi tercih ettiğiniz günlerde Başkent Stone Town’da yapılan şehir turlarina katılabilir yada zamanında karantina adası olarak kullanılan ve dev kaplumbağalara ev sahipliği yapan Prison Adasını ziyaret edebilirsiniz. Tercihinizi sudan yana kullandığınız günlerde ise bir kayıkla civardaki küçük adacıkları ziyaret edeceğiniz Blue Safari programlarına katılabilir, yunuslarla yüzme ve uzun süreli ve keyifli dalışlar yapma şansınızı değerlendirebilir ve ardından bembeyaz kumlarda uzanarak biraz dinlenip yorgunluğunuzu atabilirsiniz!

Türk Hava Yolları ile Darüsselam aktarmalı olarak düzenlenen Zanzibar tur programları ile adaya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yorucu tempoda küçük bir kaçamak için en doğru tercih kesinlikle Zanzibar!

Deniz kum güneş ve yeşillle dolu bir tatil!  Tüm Zanzibar turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73