07.01.2013 Pazartesi |

Yurtdışında Popüler Tatil Yerleri

2012 yılında yurtdışında en popüler tatil yerleri Orta Avrupa şehirleri, İtalya ve Balkan ülkeleri oldu. Bunun yanı sıra gemi turları da fazlaca tercih edilen turlar arasında.

Orta Avrupa’da Prag-Viyana-Budapeşte, İtalya’da Roma-Floransa-Venedik şehirlerini içeren yedi günlük turlar, oldukça ekonomik tur fiyatları ile 2016’nin ilk dokuz ayında Türk turistler tarafından çok fazla tercih edildi. Tatil için daha kısa vakitleri olanlar ise yine Avrupa başkentlerinden Paris, Prag, Barcelona ve Roma’yı tercih ettiler.

Bununla beraber, balayı çiftlerinin her zaman en çok talep ettiği mekanlar yine Bali, Phuket, Maldivler, Koh Samui adaları oldu.

Peki ya 2017’de en popüler tatil yerleri nereler olacak?
Türk hava yolları Mauritius ve Maldivler direk uçuşlarına başladı. Şimdiden Türk hava yollarının Maldivler seferlerinde yer bulmak hayli zor… Görünen o ki, 2017 yılında bu adalar çok talep görecek. Klasik destinasyonların dışında 2017 yılında Sri Lanka gibi bölgelerde klasik kültürel turların dışında, safari yapmak isteyen turistlerinde sayısı gün geçtikçe artıyor.

2017 yılı yaz aylarında Türk turistler için yine Yunan adaları popüler olacak. Çeşmenin hemen karşısındaki Sakız adası (Chios), Mykonos, Paros, Samos, Santorini bunların başında gelecek. Uzakdoğu adalarından ise Koh Samui adası 2017’ün gözdesi olacak, Thailand’ın diğer adalarına kıyasla çok daha bakir olan bu ada çok fazla talep görmeye başladı, ancak henüz bu yoğun talep, adanın sakinliğinden hiçbir şey alıp götürmedi. Avrupa şehirlerinin popüleritesi ise hiçbir zaman değişmiyor, her sene daha da artıyor. Özellikle Sabiha Gökçen havaalanı açıldıktan sonra çok çeşitli havayollarının Avrupa şehirlerine hem direk hem de çok düşük fiyatlar uçuşları başladı... Böylelikle yurtdışına çıkmak artık hiçte zor değil.

2017 yılında seyahat etmek için uygun zamanlar?
Yoğun iş temposunda çalışırken seyahat etmeye vakit ayırmak hiçte kolay olmuyor. 3-4 gecelik kısa geziler yapmak için bile zaman bulamazken, deniz aşırı ülkeleri görmek için en az 10 gün gerektiğini düşünecek olursak çoğu zaman bu gezileri ertelemekten başka çaremiz kalmıyor. 2017 yılında bunun için birkaç fırsatınız olabilir. 

Size önerimiz; 2017 seyahat planlarınızı şimdiden yapmaya başlamanız yönünde…

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73