13.01.2017 Cuma |

Viyana Sarayları, müzeleri, konserleri, baloları...

Sarayları, müzeleri, konserleri, baloları ile bir büyüdür Viyana.

Viyana’ya gitmişken tatlı bir mola vermeden dönmeyin.Pasta ve pastacılık Viyana’da çok gelişmiştir, hemen hemen her sokakta her köşebaşında kafeleri olan başkentte sizin için hazırladığımız Viyana’ya özel tatlar;

1.            Sachertorte- Kek üzerine kayısı marmeladı katmanı ile çikolata kaplı ağızda bıraktığı lezzetle unutulmayan Viyana’nın en meşhur tatlısıdır.En güzellerini tatlıya adını veren ve aynı zamanda tescilleyen Caffe Sacher’de yiyebilirsiniz.

2.            Apfelstrudel – üzerinde pudra şekeriyle servise çıkan kat kat açılmış hamurun içinde elma turtası ve kreması ile çok hafif ve leziz bir tatlı.Apfelstrudel’in ününü yayan Demel Pastanesi’nde en özel ve tazelerini günün her saati bulabiliyorsunuz.

3.            Kaiserschmarren – Avusturya krebi , çok çeşitli soslar ile hazırlanan yanında komposto veya krema ile servise çıkan Avusturya’ya has bir tatlıdır.

Kahveleri ile de çok ünlü olan Viyana’da bölgenin en eski cafesi Havelka’da en meşhur kahvesi Melangeyi tatlıların yanında mutlaka denemelisiniz.
  Viyana turları için tıklayınız
@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73