09.10.2012 Salı |

Venedik Turları ve Venedik Festivali

İtalya'nın en önemli turistik merkezlerinden Venedik'in en önemli yapıları arasında San Marco Bazilikası, Düklük Sarayı, San Zanipolo ve Türk Sarayı bulumaktadır.

Venedik turuna gitmeden size Venedik şehrini tanıtmak isteriz. Romaya doğru ilerleyen Gotlardan kaçmakta olan Veneto halkı tarafından bataklık kıyı ve 118 adacık üzerinde 5. yüzyılda kuruldu. İtalya'nın Venedik şehrinin bir denizcilik merkezi olması ve ihtişamını arttırması 10. yüzyıla denk gelmektedir. Venedik'in merkezi San Marco meydanıdır denebilir. Bu meydanın denize bakan kısmını süsleyen aslan ve timsah heykelli iki dev sütun İstanbul'dan getirilmiştir. Avrupada türünün ilk örneği sayılan ve Venedik İmparatorluğunun en büyük tersanesi Castello'da bulunmaktadır.
İtalya'nın en önemli turistik merkezlerinden Venedik'in en önemli yapıları arasında San Marco Bazilikası, Düklük Sarayı, San Zanipolo ve Türk Sarayı bulumaktadır. Venedik, mimarlık açısından bakıldığında eşsiz bir bölge denilebilir. En küçük binalarda bile en usta mimarlalrın imzalarını bulmak mümkün. Giorgione, Tintoretto, Titian, Veronese gibi çok büyük sanatçıların bir çok eseri şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış olan sergilerde gezmek mümkün. Hemen hepsi ayrı bir sanat eseri olan Venedik gondolları çok süslü oldukları gerekçesiyle 16. yüzyılda sadeleştirilmiştir. Bu gondollara ev sahipliği yapan Venedikteki kanalların iki yakası toplam 24 köprü ile birbirine bağlanmaktadır. Aralarında Murano, Torcello, Burano, Guidecca, San Michele ve Lido'nun da bulunduğu adalar köprülerle kent merkezine bağlanmaktadır. Özellikle Şubat ayında düzenlenen Venedik Karnavalı ile binlerce turist bölgeye akın etmektedir. Venedik'in en büyük özelliği olan ve gondolların evi sayılan kanallar, aynı zamanda şehirdeki eşsiz mimariyi de tehdit eden en büyük unsur. Kanalları dolduran bu suların binalarda yarattığı erozyonu önlemek için sürekli olarak sağlamlaştırma projeleri yapılıyor bu projeler şehri sağlam tutmak için sürekli yapılacak gibi görünüyor.  Tüm Venedik turlarını listele >
 Venedik Hakkında Kısa Kısa... Venedik Tarihçesi: Venedik ilk olarak 5. yüzyılda kurulmuştur.
Venedik Nerede? Venedik İtalya'nın kuzey doğu bölgesinde bulunmaktadır.
Venedik Karnavalı Ne Zaman? Venedik karnavalı her yılın şubat ayında yapılmaktadır.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73