01.11.2017 Çarşamba |

Venedik San Marco Meydanı

Venedik’in turist akınına uğrayan ve görülmesi gereken en önemli noktası San Marco meydanıdır.Çoğu Bazilika, Doge’s Sarayı ve Çan Kulesinden ibaret olan meydan kompleksinde Saat Kulesi, Correr Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Marciana Kütüphanesi yeralmaktadır.
 

San Marco Meydanı’nın bu fantastik dünya mirası sahnesini daha derin bir seviyesinde, kalabalıktan kaçınarak keyifle gezebileceğiniz bazı ipuçları verelim sizlere.

The Doge’s Palace-Doge’s Sarayı
Sarayı gezmek için mutlaka önceden rezervasyon yapıp biletlerinizi temin edin ve sıranın önüne geçerek biletinizi yetkililere gösterip Sarayın ofislerini, 1000 yıllık siyasi sistemin idari alanlarını , Kazanova’nın tutsak edilerek sonrasında kaçtığı hapishane hücrelerini, eski savaş teçhizatının bulunduğu çatı katını gezin.

Saint Mark Bazilikası
Önceden temin edeceğiniz "Skip the Line" turu için bilet satın alın. Bu kategoride uzman yerel rehber eşliğinde şimdiye kadar göreceğiniz en güzel Bazilikaların arasından geçirileceksiniz. Merdivenleri kullanarak kilisenin içinin bütünsel bir görünümünü elde edebileceğiniz üst seviyeye çıkın ve ardından nefes kesen manzarası ile San Marco Meydanını balkondan seyre dalın. Sonrasında orjinalleri içeride saklanan kopya atlar hakkında bilgi edineceğiniz tek odalı müzeyi gezin.

Saint Mark'ın Çan Kulesi
Meydanın en görkemli manzaralarından birisine şahit olacağınız kulenin en üst noktasına asansörü kullanarak çıkabilirsiniz. Sıra kalabalık olmadan biletinizi satın alın ve saat 14:00-16:00 civarı çok kalabalık olduğundan kuleyi ya sabah saatlerinde yada akşam üzeri ziyaret edin.

Saint Mark Saat Kulesi
Bazilikanın karşısında bulunan San Marko meydanının sonuna doğru yürüyerek Correr Müzesi girişindeki ön masadan Saat kulesi için bilet alın.1490 lı yıllardan kalan tasarım açısından muhteşem ve zekice uygulanmış kuleyi gezdirecek bilgili bir rehberin turuna katılıp kalabalık olmayan kule odalarını gezip, kulenin tepesinden San Marco Meydanı’nın manzarasının tadını çıkarın.

Correr Müzesi
1700 lerin sonlarında Teodoro Correr’in zamanla satın alarak oluşturduğu değerli evrak, sanat eserleri, mobilyalardan oluşan kolleksiyonunu bu müzede görerek döneme tanıklık etmiş olacaksınız. Müzeyi gezdikten sonra tadına doyamayacağınız bir bardak İtalyan şarabı eşliğinde lezzetli sandviç veya makarna yemek için bir Coffe Shop’a uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Ulusal Arkeoloji Müzesi
M.Ö.5.yüzyıla ait eski Yunan ve Roma taşları, yazıtları ve heykellerinin sergilendiği San Marco meydanındaki Arkeoloji müzesini mutlaka ziyaret edin. Correr Müzesi için satın aldığınız bilet size bu müzeye giriş imkânı sağlayacaktır. Yine tarihin boşluklarını doldurmanın tadını çıkarırken meydandaki kalabalıktan kaçmanın harika bir yolu olacaktır.

Marciana Kütüphanesi
Geç Rönesans döneminden kalma bu binada sanat koleksiyonu "La Serenissima" (En Serene) dünyasına bir göz atmanızı sağlayacak. Bu Venedik'in Batı Tarihi boyunca bilinen adıydı. Venedik tarihinin en ünlü sanatçılarının eserlerinin tadını çıkarın: Titian (Tiziano), Tintoretto ve Veronese.. Correr Müzesi'ndeki biletiniz de bu geniş antik edebi eserler koleksiyonlarına erişmenizi ve yine meydan kalabalığından kaçmanızı sağlayacak.

Venedik turları
için seyahat danışmanlarımızı arayınız.

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73