02.03.2016 Çarşamba |

Uruguay’a gitmek için 5 sebep

Uruguay, Güney Amerika’nın incisi. Bir Güney Amerika turu sırasında uğramanızı tavsiye edeceğimiz gayet güzel bir şehir. Avrupa için İsviçre ne ise Güney Amerika için de Uruguay odur deniyor, sebepleri ekonomik alanda çok iyi olmaları ve vatandaşlarına tanıdıkları özgürlükler olsa gerek.
 

Gazetelerde ve televizyonlarda Uruguay’a taşınmamız için bize sunulan bir çok sebebi okumuşsunuzdur fakat biz size Uruguay’ın turizm tarafı için yani bir Uruguay turumuza katılmak için 5 sebep sunmak istiyoruz.

Onlara özgü bir kahve olan matelerimizi içerken yazıyoruz bu yazıyı, umarım okumaktan keyif alırsınız.

1) Colonia Del Sacramento görülmeden gelinmemeli;

Colonia Del Sacramento Unesco dünya miras listesinde de bulunan ( bu linkten inceleyebilirsiniz http://whc.unesco.org/en/list/747 ) günümüze kadar hiç bozulmadan gelmiş bir şehirdir. Uruguay’ın başkenti Montevideo’dan bir otobüs ile varabileceğiniz bir yerdir. Şehirde orada burada parkedilmiş eski dönem arabaların yanında da fotoğraf çekebilirsiniz.

2) Atlantik Okyanusuna girme fırsatı;

Evet ülkemizin 3 tarafı denizler ile kaplı fakat bir de okyanusta yüzmek hem de Atlantik okyanusunun beyaz kumsallarında denize girmek için Uruguay’da olmak iyi bir sebep olacaktır. Punta del Diablo görmeye değer bir plajdır.

3) Et yemeğe doyamayacaksınız;

Uruguay’da 1 kişiye 3 inek düşmekte ve domuz eti pek tercih edilmemekte, rahatça gidip bir ızgaracıya yemeğinizi yiyebilirsiniz. Eti önünüzde pişiriyorlar açık ızgaralarda, gurme misafirlerimiz için görülmeye, koklamaya ve tadılmaya değer bir manzara diyebiliriz.

4) Montevideo Karnavalı;

Montevideo Karnavalı Ocak ortasında başlıyor ve 2 ay sürüyor. Afrika asıllı davulcuları şehrin 4 bir yanında görebileceksiniz.

5) Eğlence anlayışları;

Öncelikle Plaj partileri çok ünlüdür, şarap konusunda uzmanlar, outdoor sporların hepsini yapabileceğiniz, dalabileceğiniz, Amsterdam’da yasal olan birçok şeyin yasal olduğu bir ülke Uruguay. Tiyatro ve sanata değer veren insanlardır. Uruguay gece hayatı 22:00’den önce başlamaz fakat o saate kadar beklediğinize değeceğini göreceksiniz. Uruguay gece hayatı için birkaç ipucu: Baar Fun Fun’ı, Lotus Club’ı görmeden gelmeyin.

Kişiye Özel Uruguay Turunuzu Oluşturmak için için Tıklayınız.  

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73