30.09.2015 Çarşamba |

Ubud’u Sevmemizin 5 Sebebi

Bali’ye gitmişken Ubud’u görmeden gelmek büyük bir kayıp. Ubud, Denpasar Havalimanına 2 saat uzaklıkta ve Bali adasının iç kısmında deniz kenarı olmayan bir yer. Ubud’a giderken yapacağınız yapılması gerekenler listesi eminim çok uzun olabilir
 

Bali’ye gitmişken Ubud’u görmeden gelmek büyük bir kayıp. Ubud, Denpasar Havalimanına 2 saat uzaklıkta ve Bali adasının iç kısmında deniz kenarı olmayan bir yer. Ubud’a giderken yapacağınız yapılması gerekenler listesi eminim çok uzun olabilir, hatta belki de biz 50 tane yazabiliriz ama göreceksiniz Ubud’un sakin ortamı sizi de yavaşlatacak ve şehrin ruhu ile harika vakit geçirmeyi öğreneceksiniz. Şehir size emin olun bir çok şey sunuyor olacak, geleneksel bir dans şovu izleyebilirsiniz, kültürel performanslar veya hindu tatilleri, festivallerini kutlayabilirsiniz, Yoga yapabilir veya kurabiye pişirme kurslarına katılabilirsiniz. Emin olun Ubud’da yapılacaklar listesi gayet uzun ama bu yazımız size Ubud’da yapmanız gerekenleri anlatmayacak, bu yazı bizim neden Ubud’u sevdiğimizi anlatıyor. Hazırsanız başlıyoruz

1)      Ubud sokaklarında yürüyüş

 

Motorsikletler! Heryerde motorsikletler! Evet genci yaşlısı, kadını erkeği herkes ama herkes motor kullanıyor, emin olun yerel insanlar ne yaptıklarını gayet iyi biliyor, ulaşım için harika ama biz size yürümenizi tavsiye ediyoruz. Yürürken görecekleriniz size motor ile görüp geçeceklerinizden çok daha fazlasını gösteriyor. Sıcakkanlı insanlar, ortalıkta zıplayan maymunlar, sokaklar yeşil ve küçük, binalar küçük ve girişlerinde muhteşem heykeller. İşte bunların büyüsüne kaptırıyor sizi Ubud. Gitmişken merkezdeki Lotus Cafe’de vakit geçirmeyi unutmayın, tek kelime= muh-te-şem!

  2)      Ubud’da yerel yemekler

 

Asya mutfağını sevenlere zaten diyecek yok ama sevmeyenler denemek için lütfen kendinize bir şans verin. Ağzınıza attığınız bir yemek parçası sizi cennette hissettirebilir, biz bunu denedik gördük. Neredeyse her köşede bir minik restaurant var, sadece seçin ve keyfinize bakın. Harikaaaa :)

 

3)      Ubud’da masaj

 

Kendinize bir masaj hediye edin. Sakin, profesyonel ve mükemmel… Heryerde masaj ve spa salonu bulabileceksiniz, restaurantların için de bile var. Bizim size tavsiyemiz Balinese Masaj. Yaptırmadan dönmedik, dönmeyiz. :)

 

4)      Ubud’da Pazar alışverişi

Pazar Ubud Palace’ın tam yan tarafında. Unutmadan ekleyelim Ubud sanatçılar şehridir, ahşap, batik, gümüş sanatçılarını gördükten sonra emin olun hiçbir yerdekileri beğenmeyeceksiniz. Pazardan mükemmel tasarım örnekleri olan minik hediyeler alabilirsiniz. Ayrıca birçok markanın taklitleri de burada bulunuyor.

 

5)      Ubud’da Maymunlar

 

Ubud’u sevme sebeplerimizin başında geliyor maymunlar. Ama dikkat etmenizde yarar var çünkü onlara kısaca minik hırsız çetesi diyebiliriz. Eğer eşyalarınızın çalınmasını istemiyorsanız (takılarınız, güneş gözlüğünüz, vs) herşeyinizi lütfen çantanıza koyun. Maymun Ormanında yürümenin ne kadar eğlenceli olacağına şaşıracaksınız, hatta ormanın yan tarafından bile yürüseniz ormanı tamamen kapatamadıkları için maymunlar heryerden çıkabiliyor. Eğer bir muz vermek isterseniz, fotoğraf çektirme imkanınızda oluşabiliyor.

 

 Siz de Ubud gezinizde en sevdiğiniz anlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

   Bali Turlarımız İçin Tıklayınız. 

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73