05.04.2017 Çarşamba |

Tropikal Ada kaçamakları

Bali’nin çevresindeki dalgaların altında yatan sualtı harikalarını yaşamak isteyenler için, sahil villaları, muhteşem sörf noktaları ve diğer deniz faaliyetleri sunan farklı bir ada tatili deneyimi için sizi Bali’nin çevresindeki en iyi adalar koleksiyonuna davet ediyoruz.
 

Bali’nin komşusu kuzey-batı kıyısında Lombok’a bağlı “Gilis” olarak anılan 3 küçük adadan oluşan Gili adalar takımının en zengin tesis ve restaurant koleksiyonuna sahip, sakin ve huzurlu plajları yanısıra gece hayatı son derece hareketli ve renkli olan, su sporlarına en çok imkan sağlayan, en çok dalış mağazası ve kurs imkanları sunan grubun en popüler olanı Gili Trawangan’dır.

Bakir plajları ile balayı çiftleri ve çiftler için mutlak dinlenme imkanı sunan kaçış için nihai bir seçenek olan Gili Meno’da neredeyse gece hayatı hiç yoktur, kültürel açıdan daha dolu ve temposuz bir köy yaşantısı sunan adada sakinlik ve huzur hakimdir.

Sessiz kuzey kumsalları, seçkin ve lüks konaklama imkanı sunan tesisleri, restaurantları, barları, dalış imkanları ile kaçış arayan maceraperestlerin Gili takım adalarında son durak olarak değerlendirdiği Gili Air Gili Trawangan’ın minik bir versiyonu gibidir.

Bali anakarasının güneydoğusunda bulunan 3 Nusa adasının iyi bir dalış tecrübesi yaşatan, şnorkelle yüzme imkanı sunan , sörfçüler için ideal bir nokta olan Nusa Lembongan bu üçlü takım adanın en popüleridir. Nusa Lembongan’dan iki ada boyunca uzanan çok dar bir boğazın üzerinde yeralan doğal bir kaya köprüsü ile geçiş imkanı tanıyan balıkçı tekneleri ve yosun çiftlikleri ile süslü siperleri ve kamplumbağa yuvalanmış plajları ile Nusa Ceningan sualtında motosiklet gezisinin keyfini çıkarabileceğiniz batık tapınaklar ve heykeller içeren bir su altı bahçesi ile paha biçilmez bir değere sahiptir.

Batı Bali milli parkının bir parçası olan “ menjangan” olarak bilinen çok nadir javan rusa geyiklerinin doğal yaşam ortamı olan,  sakin suları ile mercan bahçelerinin ev sahibi Nusa Menjangan yıl boyunca mükemmel görüş sağlaması açısından dalgıçlar ve şnorkel yüzücüleri için bir cennettir adeta.Adanın kuzeydoğu kıyısına yapacağınız bir tekne yolculuğu ile ulaşacağınız Segera Giri Dharma Kencana tapınağı’nın etkileyici manzarası karşısında büyüleneceksiniz.

Nusa adalar topluluğunun en büyüğü olan dört bir yanına dağılmış gizemli tapınakları ile Nusa Penida hayalet vatozlardan “mola-mola “ olarakta bilinen okyanus güneş balıklarına , açık denizde yaşayan türlerden nadir balina köpekbalıklarına kadar rastlaması mümkün bir dalış cennetidir.

  Bali turları için tıklayınız 

@egzotiktatil 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73