28.12.2015 Pazartesi |

Toskana Bölgesi Hakkında Biraz Bilgilenmeye Ne Dersiniz?

2016 Kış bitiminden sonra bahar aylarının gelmesi, Kurban ve Şeker Bayramında havaların güzel olması ihtimali ile Toskana bölgesi gidilmesi görülmesi ve sevilmesi gereken yerler listemize girmiş ve turlarımızı ilan etmiş bulunmaktayız. Turlarımızı yayınlamamızın ardından size küçük bilgiler vermek istedik.
 

Toskana Bölgesi İtalya’nın özerk bölgelerinden biridir ve yönetim Floransa’dan gerçekleşmektedir.

Bölgenin içinde toplam 10 tane il var ama bizi ilgilendiren 6 tane gidilecek yeri var. Nedeni ise bu bölgede UNESCO tam 6 tane nokta belirlemiş koruma altına aldığı. UNESCO’nun koruma altığı 6 Toskana Bölgesi: Floransa Tarihi Merkezi, Siena Tarihi Merkez,  Pisa Katedrali Alanı, San Gimignano tarihi merkezi, Pienza tarihi merkezi, Val d’Orcia.

Ünlü Pisa Kulesi ve bulunduğu mucizeler meydanı buradadır. Sadece burası bile Toskana Bölgesini ziyaret etmeniz için bir sebep olabilir.

İtalya dediğimizde aklımıza gelen veya şimdiye kadar gördüğümüz fotoğraflar Toskana bölgesindendir.

İtalya’nın Rönesans’ı Toskana bölgesinde başlamıştır. Michelangelo, Raphael and Botticelli’nin en ünlü eserlerini bu bölgedeki 10larca müzede bulabileceğiniz eşsiz eserlerdendir. Ayrıca tasarımın en ünlü bölgesi olarak bilinen Toskana’da en ufak bir kalemden- otomobile herşeyin farklı tasarımını görmeniz mümkün olabilir.

Toskana yemekleri konusunda Türklerin de rahat ettiği bir yerdir. Toskana turunda sizin de fark edeceğiniz gibi en basit diye düşündüğünüz tatları en eşsiz ve lezzetli şekilde burada tadacaksınız.

Son olarak Floransa 13-17 yüzyıllar arasında Medici ailesi tarafından yönetilmiştir. Ve burayı açık hava müzesi haline getiren kalıntılar tamamen ailenin sanat anlayışı sayesinde oluşmuştur.

İtalya Turlarımızı İncelemek için Tıklayınız.
   

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73