20.06.2017 Salı |

Tangalle Beach - Sri Lanka

Güney Asya’nın en popüler rotalarından biri Sri Lanka. Sri Lanka, ziyaretçilerine pek çok farklı tecrübe, tarih zenginliği, doğa güzellikleri ve lezzetler sunuyor. Ülkenin güzel sahil şeritlerinden Tangalle, karmaşadan uzak, sessiz ve el değmemiş bir bölge.

Sri Lanka’da yapacağınız kültür ve doğa gezinizin ardından burada geçireceğiniz birkaç güzel gün size çok iyi gelecektir. Peki Tangalle’de neler yapmalı?
· Tangalle, sörf yapmak için en ideal mekanlardan biri. Eğer bu konuda kendinizi daha da geliştirmek istiyorsanız, sahilde ders alabilmeniz mümkün.
· Tangalle pazarını ziyaret etmek sizin için harika bir tecrübe olacaktır. Taze ve yerel ürünlerin yanı sıra çeşit çeşit balıkların bulunduğu Pazar yeri renkli fotoğraflar çekmek için de harika bir durak.
· Sri Lanka mutfağı en zengin baharatların kullanıldığı mutfaktır. Bu mutfağa ilgi duyuyorsanız, gezginler için kısa süreli yemek kursları olanakları da var.
· Yarım gününüzü Mulkirigala Mağaralarına ayırmaya ne dersiniz? Üçüncü yüzyılda yaptırılan bu tapınağın mimarisi bir hayli farklı ve göz kamaştırıcı.
· Udawalewe Ulusal Parkı’da Tangalle’den farklı bir gün geçirmek için gidebileceğiniz bir vahşi yaşam koruma alanı. Günü birlik olarak gidebileceğiniz bu parkta vahşi filler, kuşlar, memeliler ve sürüngenleri görebilirsiniz.
· Bir diğer gezide Mirissa’da balina ve yunus izleme turu. Tangalle’ye yalnızca 45 dakika uzaklıkta olan Mirissa’da yunusların oyunlarını izlerken büyüleneceksiniz.
· Son olarakta bir öğleden sonranızı Galle Fort kasabasına ayırmanızı öneriyoruz. Sömürge dönemlerinde, Portekiz ve İngilizler tarafından işgal edilmiştir. Hollanda kültürüne ait mimarı yapılar bulunmaktadır. Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezinti yaparak, restaurant ve cafelerinde tadımlar yaparak mükemmel bir gün geçirebilirsiniz. Sri Lanka turlarımız için tıklayın

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73