02.02.2016 Salı |

Sri Lanka Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Egzotik Tatil olarak en sevdiğimiz ülkelerden biridir Sri Lanka. Sri Lanka turlarımızı hazırlarken ki ayrıntılar veya görülecek yerler siz gitmeden bizleri heyecanlandırmaktadır.
 

Egzotik Tatil olarak en sevdiğimiz ülkelerden biridir Sri Lanka. Sri Lanka turlarımızı hazırlarken ki ayrıntılar veya görülecek yerler siz gitmeden bizleri heyecanlandırmaktadır. Heyecanımızın birçok nedeni var fakat size kısaca bir kaçından bahsetmek isteriz. Öncelikle Sri Lanka lokasyon olarak Hindistan’ın güneyinde yeralan bir ada ülkedir ve Maldivler’e de uçakla 1 saat 15 dakikada varabiliyoruz. 13. Yüzyılda Marco Polo Sri Lanka’ya geldikten sonra Sri Lanka için dünyanın en güzel adası demiştir. Arap’lar İpek yolu sırasında geldikleri Sri Lanka’ya Serendib diyorlardı, anlamı da mutlu tesadüf. Sri Lanka’da yapılacak çok fazla aktivite var, en güzellerini sizin için sıralıyoruz.

-Maldivlerde ki gibi harika deniz kıyılarını turkuaz deniz ve beyaz kumları Bentota da bulabilirsiniz. Yıl boyu sıcaklık ortalama 27 derecedir.

-Filler ile birebir harika vakit geçirmek için Fil yetimhanesine gidip ellerinizle bebek filleri doyurabilirsiniz.

-Afrika dışındaki en iyi Ulusal Parkta filleri ve leoparları görebilirsiniz. (game park)

-Sigiria adı verilen Unesco’nun koruma altına aldığı aslan şeklindeki kayalık yapı da 4202 merdiven çıkıp Sri Lanka’yı ayaklarınızın altında görebilirsiniz.

-Sri Lanka hakkında emin olduğumuz bir diğer şey ise dünyanın en nazik insanlarını orada görebileceğinizdir.

Ayrıca 1972 yılına kadar Sri Lanka’nın adı Seylan’dı. Adını da Seylan çayından almaktadır. Sri Lanka’ya gitmişken Seylan çayı içmeden dönmemenizi öneririz.

 Sri Lanka Turlarını İncelemek için Tıklayınız.  

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73