26.12.2012 Çarşamba |

Singapur Turunda Bilinmesi Gerekenler

Parasal Konular - Singapur'un para birimi, Singapur dolarıdır. Adadaki bir çok alışveriş merkezinde ve otelde para bozdurma hizmeti bulunmakta ve ATM'ler Visa, MasterCard, Amerikan Express ve diğer birçok yaygın kredi kartını kabul etmektedir.

Singapur Hava Durumu - Hava sıcak ve nemlidir ve yıl içinde çok az değişiklik gösterir. Gündüz 31 °C olan ortalama sıcaklık gece 24 °C'ye düşer. Yanınızda uygun kıyafetler getirmenizi öneririz.

Singapur İçme suyu - Singapur'da musluk suyu son derece temizdir ve içilebilir.
Elektrik ve voltaj - Ağırlıklı olarak 220-240AC, 50 hertz voltaj kullanılır. Prizler, genellikle 3 çatallı fişlere göre ise de, ucuza adaptör bulunabilmektedir.

Singapur'da Cep telefonu kullanımıSingapur'un uluslararası kod numarası +65'tir. Singapur'daysanız ve cep telefonunuz uluslar arası dolaşıma açıksa, +65'i tuşlamınaza gerek yoktur, buradaki yerel numaralara otomatik olarak bağlanabilirsiniz.

Kayıp Çalınan eşyalar - Ziyaretiniz sırasında bir talihsizlik yaşayıp değerli bir eşyanızı kaybederseniz olayı ihbar etmek için Tanglin Bölge Genel Merkezini (21 Kompong Java Road, (65) 6391-0000) arayın. Kredi kaybetmeniz halinde, üç ana kredi kartı firmasından birini arayabilirsiniz:

Amerikan Express:
1800-396-6000

Visa:
800-448-1250

MasterCard:
800-110-0113

Kayıp Pasaport/Singapur Göçmenlik Hizmetleri - Pasaportunuzu kaybetmeniz halinde, polise ihbarda bulunmanızı ve daha sonra geçici vize almak için Göçmenlik ve Kontrol Noktaları Merciine (65) 6391-6100) 10 Kallang Road başvurmanızı tavsiye ederiz. Son olarak, ülkenize vardığınızda gümrükten geçebilmeniz için, ilgili konsolosluğunuza haber verin (yararlı telefon numaraları listesi sayfa 12'de verilmiştir).

Bahşiş - Bahşiş verme Singapur'da pek yaygın bir uygulama değildir, zira çoğu otel ve restoran zaten faturaya %10'luk bir hizmet ücreti eklemektedir. Bahşiş beklenmiyor olsa da, verirseniz kimse itiraz da etmez; hizmet ücreti almayan restoranda veya hizmetini kusursuz bulduğunuz herhangi bir yerde bahşiş verebilirsiniz.

Havalimanı Vergisi - Uçak biletine (bilet Singapur dışında alınmış olsa bile) 21$'lık bir Yolcu Hizmeti Ücreti eklenir. Eğer eklenmemişse, bilet kontrolü sırasında sizden 21$ talep edilecektir. Bazı durumlarda, havayolları, hizmet ücretini elimine edebilir. 24 saatten kısa süreli transit yolcuları, Singapur'dan ayrılırken hizmet ücreti ödemeden havalimanından ayrılabilirler.

Tüm Singapur turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73