23.02.2016 Salı |

Siem Reap Nerede?

Siem Reap nerede sorumuzla başlamalıyız önce, Siem Reap Kamboçya’dadır. Siem Reap Kamboçya’nın en önemli 3 turizm merkezinden biridir. Unesco’nun dünya miras listesinde olan 12. Yüzyılda inşa edilmiş olan Angkor Wat olarak bilinen Budist tapınağının koruyucu kapısıdır.
 

Siem Reap nerede sorumuzla başlamalıyız önce, Siem Reap Kamboçya’dadır. Siem Reap Kamboçya’nın en önemli 3 turizm merkezinden biridir. Unesco’nun dünya miras listesinde olan 12. Yüzyılda inşa edilmiş olan Angkor Wat olarak bilinen Budist tapınağının koruyucu kapısıdır. Siem Reap’e gidilmesinin en önemli sebeplerinden biri günümüze kadar hiç bozulmadan gelen bu tapınağı ve Angkor Thom adlı bir başka 12. Yüzyıldan kalma tapınağı görmek olabilir. Kamboçya turumuza katılırsanız veya özel olarak Siem Reap turumuza giderseniz, Banteay Srei eski şehir kalıntıları, Bayon tapınağı, Psar Chaa pazarı, Angkor Ulusal müzesi görülecekler listenizde olmalı.

Siem Reap şehir merkezinde gezerken Sivutha caddesinde göreceğiniz Çin mimarisi ve Fransız sömürüsü zamanından kalma Fransız mimarisinin izleri olacaktır.

Siem Reap tropik iklim olduğu için yağış miktarı en az olan aylar olan Kasım-Nisan arası gidilmesini öneriyoruz.

Siem Reap’e gittiğinizde oranın yerel mutfağı olan Khmer mutfağını denemelisiniz, son zamanlarda yılanlar azaldığı için yılan yemek yasaklanmış bulunmaktadır fakat yerel şaraplarının içinde yılan kalbi görebilirsiniz. Khmer mutfağını denemek istemeyenler için de Endonezya, Fransız, Tayland ve Vietnam mutfaklarının da orada olduğunu belirtmeliyiz.

Siem Reap’e gitmişken Mayın Müzesine uğramadan dönmemenizi rica ederiz, eski bir asker olan Aki Ra tarafından kurulan bu müze’nin gelirlerini savaştan kalan çıkarılamamış mayınların temizlenmesi için kullanılmaktadır. Mayın maduru olan bir çok insan için bu müzeye gitmenizin önemi paha biçilemez.

Uzakdoğu Turlarını İncelemek için Tıklayınız.   

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73