13.05.2013 Pazartesi |

Seyşeller’e nasıl gidilir?

Seyşeller’in yerel dili Créole dilidir, aynı zamanda İngilizce ve Fransızca’da konuşulmaktadır. Créole dilinde “Sesel” diye geçerken, İngilizce ve Fransızca’da “Seychelles” olarak geçer. Hint Okyanusunda yer alan Seyşeller Afrika’nın doğusunda, Madagaskar’ın kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Ada 1500’lü yıllarda Portekizliler tarafından bulunmuş, 1768 yılında ise Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. 1800’lü yıllarda ise İngiltere’ye verilmiştir.

Mahe adasında sıcaklık yıl boyu aşağı yukarı 24 °C ilâ 29 °C arasında değişir.

Türkiye’den Mahe adasına ulaşım Emirates Hava yolları ile Dubai aktarmalı olarak, yada Qatar Hava yolları ile Doha aktarmalı olarak gerçekleştirebilir. Uçuş süresi beklemeler ile beraber yaklaşık 10 saat sürmektedir. Seyşel turları seyahat acentamızda bireysel olarak düzenlenmektedir. Gitmek istediğiniz tarihlerdeki en uygun uçak bileti opsiyonunu bulduktan hemen sonra Seyşeller’de yer alan otel seçenekleri arasından size en uygun otel tespit edilir, müsaitlik durumunu kontrol ettikten hemen sonra da rezervasyon işlemleriniz gerçekleştirilir. Seyşeller’de otel yelpazesi oldukça geniştir. Sıklıkla kullandığımız otellerden bazıları şöyle; Mahe adasında Hilton Seyşeller, Le Meridien Barbarons, Le Meridien Fisherman’s Cove, Valmer Resort, Four Seasons Seyşeller, Constance Ephelia Resort, Sunset Beach Otel bulunmaktadır. Praslin adasında; Berjaya Praslin Resort, Constance Le Muria Resort, Raffles Praslin Seychelles, Paradise Sun Otel kullandığımız otellerden bir kaçıdır.

Mahe adasında yer alan otellere havaalanından ulaşım oldukça kolaydır, orada bulunan lokal acentamız aracılığı özel bir araç sizi havaalanından karşılar ve otelinize transferinizi gerçekleştirir. Praslin ve La Dique adalarına ise ana ada Mahe’den bir iç hat uçuşu ile gitmeniz gereklidir, yine varışınızda sizi bekleyen özel transfer aracınız transferinizi gerçekleştirir. Adalara belirli dönemlerde feribot ile de gitmek mümkündür, ancak iç hat uçuşu her zaman daha konforlu ve kolaydır.

Seyşeller’de neler yapabiliriz konusuna gelince, bu güzel adada yapılabilecek pek çok aktivite var.

Bird İsland turu- Mahe adasına 60 mil uzaklıkta bulunan bu adaya uçakla kolaylıkla gidebilmeniz mümkün, mercanlarla kaplı, bembeyaz kumsalı olan bu ada görülmeye değer. Öyle ki, adaya adım attığınızda 21.yüzyılda yaşadığınızı adeta unutup, bu adanın büyüsüne kapılıvereceksiniz.

Cousine İsland turu- Praslin adasına oldukça yakın olan bu adada doğanın her rengine şahit olacaksınız. Ada deniz sporları yapmak için çok ideal.

Trekking turu- Yarım günlük bir trekking turu sayesinde Seyşeller’in tüm güzelliklerini görme fırsatı bulacaksınız. Morne Blanc belki de Hint Okyanus’unu panoramik olarak görebileceğiniz en güzel noktadır.

Victoria turu- Victoria, Seyşeller’in baş şehridir, Seyşeller’e gitmişken burada en azından yarım gününüzü geçirmenizi öneririz. Sokak pazarları, yerel halk ile zaman geçirmek, farklı bir kültürü gözlemlemek hiç şüpheniz çok hoşunuza gidecek.

Gün batımı- Seyşeller’de Beau Vallon koyunda gün batımını mutlaka izlemenizi öneririz. Aynı zamanda Beau Vallon Bay’de pek çok restaurant’ta bulabilirsiniz.   Tüm Seyşeller turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73