29.09.2016 Perşembe |

Saymakla Bitmez İtalyanın Gezilecek Yerleri

İtalya’ya sayısız seyahat etmeniz için sebeplerimiz var. İtalyanın gezilecek yerleri ve klasik üçlü turlardan sonra göremediğiniz kentleri keşfetmek için İtalya turlarını seçin.

İtalya turunda 2800 yıllık tarihe sahip olan şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Napoli’yi görmeden dönmemeniz gerekir. Zafer Takı, Teatro San Carlo, Castel Nuovo Şatosu, Castel dell’Ovo, Galleria Umberto I,  Palazzo Reale ve Museo Archeologico Nazionale şehrin görülmesi gereken en önemli yerlerindendir.Napoliye gitmişken hemen yakınında olan antik kent kalıntıları ile ünlenmiş  Pompei’yi de ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Sahip olduğu olağanüstü Ortaçağ görünümü, yöresel lezzetleri, sanat eserleri, müzeleri ile Siena İtalya’nın en çok turist çeken şehirlerindendir ve İtalya seyahatinizde mutlaka görülmelidir. Şehrin kalbi Piazza del Campo meydanı, Duomo, Pinacoteca ve Palazzo Salimbeni ,Gotik belediye sarayı Palazzo Pubblico ve yanındaki Torre del Mangia gezilecek yerler arasındadır.

İtalya’nın önemli turizm merkezlerinden William Shakespeare’nin ünlü eseri Romeo ve Juliet’in şehri olarakta bilinen mimari, kültürel, tarihi zenginlikleri ile Verona, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Casa di Giulietta (Juilet’in Evi), Roma Arenası, San Zeno Maggiore Bazilikası , Piazza della Erbe gezilecek en önemli yerleridir.

İtalya Yarımadası’nın en güçlü 4 deniz cumhuriyetinden biri olan eğimiyle dünyaca ünlü Pisa Kulesi’nin evi Pisa’yı da İtalya turunuzda ziyaret edin. Pisa’da gezilecek yerler arasında liste başında katedral ve vaftizhanenin bulunduğu alanı 1987 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almış olan Pisa Kulesi gelir. Museo Nazionale di San Matte, Caroveno Sarayı da gezi esnasında görülecek önemli yerlerdendir.

İtalya Turları için tıklayınız

http://www.egzotiktatil.com/italya-Turlari

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73