23.10.2015 Cuma |

Phuket Adasına Gitmek için En iyi Zaman

Phuket’te hava durumu ne olursa olsun aslında bütün sene sıcaktır. İklim olarak Phuket Tropil Mason iklimindedir.
 

Phuket Adasında hava durumu Türkiye’ye göre tam tersi diyebileceğimiz şekilde işliyor. Bizim yaz aylarımızda Phuket yağışların olduğu bir zaman geçiriyor olabilir. Ama iklim olarak Phuket Tropil Mason iklimindedir. Phuket’te hava durumu ne olursa olsun aslında bütün sene sıcaktır. Ama Eylül- Ekim ve Nisan-Mayıs en sıcak zamanlarıdır, Eylül- Ekim aylarındaki Phuket adası aynı zamanda en ıslak zamanlarını yaşar. Yağmurlar altında kalmamanız ve Phuket adasında en iyi hava durumunda olmanız için en iyi zamanlar Kasım-Mart arasındadır.

 

Phuket’in en sıcak zamanlarından Nisan ayının 13ünde Songkran Festivalinde bütün Tayland su savaşı yapıyor olacaktır, o tarihlerde orada olmanızı tavsiye ediyoruz emin olun çok eğlenceli oluyor. Detaylar için tabi ki Phuket uzamanı egzotik tatil ekibini her zaman arayabilirsiniz.

 

Genel anlamda size Phuket hava durumundan bahsettik fakat unutmamanız gereken şey ise küresel ısınmadan dolayı dünyanın dengesini kaybediyor oluşumuz ve iklimlerin yavaş yavaş değişiyor olduğudur, yani hava durumu her zaman sürprizler ile dolu olabilir.

Phuket Turlarımız İçin Tıklayınız. 

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73