23.09.2016 Cuma |

Peru Turları

Peru turları ile Inka imparatorluğu’na ev sahipliği yapmış dünyada yaygın olmayan bir servete ve çeşitliliğe sahip Peru'yu gezeceğiz. Kolombiya öncesinden kalmış arkeolojik mirasları, Inka imparatorluğunun izleri, Amazon ormanlarının ev sahibi, ekolojik turizmi, farklı kültürlerden etkilenmiş mutfağı, sömürge mimarileri ile dev bir ülkedir Peru.
 

Peru turları ile Unesco dünya mirası ve dünyanın 7 harikası listesinde olan And dağları’nın en yüksek noktası Machu Picchu İnka medeniyeti  gezilecek yerlerin en başındadır. Kolombiya, Ekvador, Peru, Bolivya, Arjantin ve Şili’yi kapsayan İnka Uygarlığı 13.yy başlarında kurulmuştur. Peru’daki Cusco şehri İnka Krallığının baş şehridir. 1532 de İspanya fethi ile krallık son bulur ve 1821 e kadar Peru İspanya valiliği halini alır. 1821 de ise Jose de San Martin ve Simon Bolivar öncülüğünde bağımsızlığını kazanır.

Peru’nun resmi dili İspanyolcadır ve halkın büyük bir bölümü katoliktir.

Peru hava durumu bölgesel olarak değişkendir ve en çok yağışı Nisan ayında alır. Peru turları bu dönemlere göre seçilerek tercih edilebilir.

Peru para birimi Nuevo Sol’dur ( PEN).Merkezler ve turistik bölgelerde ATM ler yaygın bir şekilde bulunurken küçük kasabalarda kartınızın kabul edilmeme olasılığı yüksektir ve bu tip durumlarda peru turları ile seyahat eden misafirlerimiz için çok miktarda olmamak kaydı ile yanınızda nakit para bulundurmanızı öneriyoruz.

Peru Hakkında: Afrika, Asya, Avrupa ve diğer etnik gruplar olan Kızılderili ve İspanyol geleneklerinden etkilenmiştir bunun sonucunda da geniş bir yelpazesi olan mutfağı vardır. Temel gıda maddeleri pirinç birçok Peru yemeğinde kullanılmaktadır. Tavuk, domuz, koyun ve sığır eti yaygındır. Yol kenarındaki büfelerde bile bulabileceğiniz Anticucho ( şişte ızgara sığır kalbi)  en bilinenidir. Peru mutfağında et ve tavuk yemeği denince ilk akla gelenler arroz con pollo (tavuklu pilav),  arroz con pato ( ördekli pilav), aji de gallina ( hafif acılı kremalı chili soslu tavuk eti), lomo saltado ( soğan ve paprika ile kızartılmış sığır dilimleri) dur.

Deniz kıyıları ve orman bölgelerinde deniz ürünleri ve balık sıkça bulunmaktadır ve en ünlü deniz ürünü yemeği ceviche dir. Bunların yanısıra Peru çok geniş bir patates skalasına sahiptir ve en bilineni Papa a la huancaina ( acılı peynir soslu patates dilimleri) dır.

Peru turlarında oldukça beğeneceğiniz Peru yemekleri oldukça baharatlı ve lezzetlidir. Peru’da yerel bira üretimi de çok yaygındır ve bunların en ünlüleri ise Crista ve Cusquena dır.

 

Peru Festivalleri Birçok festivale ev sahipliği yapan Peru’da en önemlisi Şubat ve Mart ayı boyunca süren Peru karnavalıdır şüphesiz. Peru turları için bu dönmeler seçildiğinde festival coşkusu tatil heyecanınıza eşlik edebilir. Mart ayında ayrıca Peru’nun güney kıyısındaki Ica şehrinde meyve şöleni düzenlenmektedir. Inca Ritüelleri ve yerel danslar ile haziran ayında kutlanan bir diğer büyük festivali ise Güneş Festivali’dir. İspanya tarafından keşfedilmelerini kutladıkları bölgenin diğer büyük festivali Punto haftasıdır ve her yıl kasım ayında kutlanmaktadır.
Peru Alışveriş 
Peru turunuzda Peru’dan sevdiklerinize alabileceğiz bölgeye has hediyelik eşyalar ise şüphesiz el yapımı ürünler olacaktır. Başlıcaları alpaka yününden yapılan ürünler, tekstil ürünleri ve duvar halılarıdır. Taş,ahşap ve kabak oymaları bu ürünleri takip etmektedir. Peru’da üretilen yerel içecekler olarak Pisco ve Inca Cola da farklı zevk sahipleri için ideal bir hediye olacaktır.
Peru Vize Var mı? 
Peru turunda tüm pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Peru’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

 

Peru Turları için tıklayınız.
http://www.egzotiktatil.com/peru--Turlari

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73