28.03.2013 Perşembe |

Peru’da Machu Pichu’dan fazlası var…

Peru, Güney Amerika kıtası ülkelerinden biridir. Başkenti 7.6 milyon nüfuslu Lima şehri, resmi dili İspanyolcadır. Dünyanın yedi harikasından** biri olan Machu Pichu, Peru’nun kuşkusuz bu kadar turistik bir ülke olmasının en büyük sebeplerinden biridir.
 

Ancak başlangıçta da söylediğimiz gibi Peru’da Machu Pichu’dan çok daha fazlası var…

İşte Peru’da görülmesi gereken yerler;

1-       Amazon Ormanları

Brezilyadan sonraki en büyük Amazon Ormanı Peru’da yer almaktadır. Peru’daki Amazon Ormanları ülkenin %60’sını kapsamaktadır.

2-       Calyo Canyon

Uzun yürüyüşler sizin için uygun olmasa da Colca Canyon’un nefes kesen güzelliği kaçırılmamalı…

3-       Lake Titicaca ( Titicaca Gölü )

Dünyanın en yüksek gölü sayılan Titicaca Gölü mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Titicaca Gölü, And Dağları’nın Altiplano adı verilen platosunda yer alan, Peru ve Bolivya arasında kalan Güney Amerika’nın en büyük tatlı su gölüdür. Titicaca gölü üzerinde yaklaşık 41 tane yüzen ada yer almaktadır. Bu adalarda yaşayanlara Uros adı verilmektedir.

4-       Nazca Lines ( Nazca Çizgileri )

Nazca çizgileri tarihçiler adına hala gizemini koruyan ve tam olarak çözümlenemeyen bir olaylar bütünüdür. Nazca hakkında tarihte çok fazla bilgi yoktur ve incelemeler hep bir noktada tıkanmaktadır.

5-       Huacachina Vahası

Huacachina Ica şehri dışında, Lima’ya yaklaşık 4.5 saat uzaklıkta yer almaktadır. Dünyanın en güzel vahaları arasındadır.

6-       Mancora

Mancora Peru’nun sayfiye bölgesidir. Turkuaz rengi denizi ve sörf için uygun dalgaları ile sörf yapmak için oldukça popüler bir bölgedir.

7-       Sacred Valley of Incas ( Kutsal Inka Vadisi )

Kutsal Inka Vadisi Cuzco yakınlarında bulunan bir vadidir. Bir çok nehrin aktığı küçük vadilerden oluşan Kutsal Vadi bu nehirler tarafından beslenir ve aynı zamanda bir çok İnka arkeolojik sit alanını barındırır.

8-       Ballestas Adaları

Peru’da Paracas şehrinin yanında yer alan adalar topluluğudur. Paracastan tekne yolculuğu ile bu adalara ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Tabiat korumasında olan bu ada binlerce penguen’e ev sahipliği yapmaktadır.

9-       Pisac Market

Cuscodan araba ile çok uzak olmayan Pisac’ta Pazar günleri kurulan Pazar yerini mutlaka görmenizde fayda var. Yerlilerin geleneksel rengarenk kıyafetleri geldikleri bu Pazar yerinde müzik enstrümanlarından kaşmir süveterlere kadar herşeyi bulabilmeniz mümkün. Salı ve Perşembe günleri de kurulan bu pazarın ambiyansı en güzel Pazar günüdür.

** ( Dünyanın yedi harikası: Ürdün'deki Petra Antik Kenti, Çin Seddi, Brezilya'daki Kurtarıcı İsa Heykeli, Peru'daki Machu Picchu Antik Kenti, Meksika'daki Chichen Itza Piramidi, İtalya'nın Roma kentindeki Kolezyum ve Hindistan'daki Tac Mahal anıtmezarı )

Tüm Peru turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73