08.08.2017 Salı |

Pangkor Adası - Malezya

Pangkor Adası Malezya'nın yüzlerce adasından en önemlilerinden birisi diyebiliriz. Bir çoğunda konaklama imkanı bulunan Malezya Adaları tatil için çok uygun yerlerdendir.

Malezya'da yüzlerce güzel ada vardır, bunların çoğu seyahatiniz sırasında ziyaret edilebilir, ancak hepsinde konaklama imkanı bulunmamaktadır,bazı adaları günübirlik gezebilmektesiniz. Malezya adaları batı yarımadasında, doğu yarımadasında ve Borneo çevresindeki adalarda bölünmüştür. Her ada arasında yeterli fark olsa da, hepsi eşit derecede çarpıcıdır. En popüler adaları arasında Langkawi, Penang , Pangkor , Perhantian, Redang ve Tioman sayılabilir.

Pangkor Adası  : Adanın adı “ güzel ada” anlamına gelen Thai 'Pang Ko' dan geliyor. Ana ada Pangkor olması ile beraber hemen yanıbaşındaki Pangkor Laut, Pulau Mentagor ve Pulau Giam adaları ile bağlantılıdır.

Pangkor Town bölgeye has birçok yerel restaurant ile hizmet vermekte olduğundan Malezya mutfağına özgü lezzetler için doğru adres olacaktır.

Tarih ve kültür gezileri için Sungai Pinang Besar kasabası yakınlarındaki Pangkor tepesi eteklerine kurulmuş Fu Lin Kung Tapınağı, Lin Ye Kong Tapınağı, adadaki tek Hint tapınağı olan Kali Amman Tapınağını ve adanın güneybatısında, küçük bir kasaba olan Teluk Gedung'da, Hollanda Kalesi'ni (Dindings Kalesi veya Kota Belanda olarak da bilinir) , kaykayı ile kaybolan Hollandalı bir yetkilinin çocuğu ve çocuğu aldığı düşünülen kaplanı ifade eden tarihsel yazıtlarla dolu büyük bir kaya olan Batu Bersurat (Tiger Rock ya da Historic Rock) ziyaret edebilirsiniz.

Harika deniz yaşamı bulabileceğiniz bölgeler için günübirlik tekne turlarına katılabilir veya kano kiralayarak kaldığınız bölgenin denizden keşfine çıkabilirsiniz. Su sporları ve diğer aktiviteler Pangkor Adası çevresinde bol miktarda bulunur. Giam Adası'nın çevresinde şnorkel yapabilir, kumsallarında diğer deniz aktivitelerine katılabilirsiniz.

Ada çevresinde Pangkor Tepesi Trek, Bogak plajından başlayarak  sizi adanın doğusu Sungai Pinang Kecil'e kadar götüren orman gezileri yapabilirsiniz.

Ayrıca adanın size sunduğu birçok plajından herhangi birisinde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Pangkor adasının en ünlü plajları arasında Pantai Pasir Bogak plajı, Teluk Nipah’taki Nipah plajı , Ketapang plajı, Segadas plajı sayılabilir.

Malezya Turları için tıklayınız.

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73