07.02.2014 Cuma |

Moskova Turları ve Moskova Hakkında Herşey

Rusya Doğu Avrupa ile Asya‘ya yayılmış dünyanın en geniş ülkesidir. Bu ülkenin gerek yaşam biçimi gerek iklim gerek kültür birçok konuda fazla çeşitlilik göstermesine neden olur. Özellikle de tarihi ve kültürel değerleriyle baş döndüren bir ülkedir Rusya.
 

Sokaklarda yürürken görebileceğiniz her bina size bir tarihi eseri anımsatır. Kaldığınız basit bir hostelin zamanında bir şato olduğunu öğrenebilirsiniz. Mimarisi kültürü ve tarihiyle bu derece göz kamaştırıcı olan Rusya’da tabi ki sanat da sosyal hayatta oldukça ön plandadır. Müziğin, edebiyatın, balenin ve daha birçok sanatın merkezi olarak görülebilecek ülke Puşkin, Gogol, Dostoyevski, Tolstoy gibi birçok dünyaca ünlü sanatçıya ev sahipliği yaptığı gibi dünyanın 2. En büyük tiyatrosu ve en iyi opera tiyatrosu Bolşoy Tiyatro’su da ülkenin başkenti Moskova’da yer alıyor. Mimarisiyle de büyüleyen Bolşoy Tiyatrosu Moskova’ya akın eden her turistin uğrak adresiyken gösterilen büyük ilginin sonucu olarak her turist gösteriyi izleme şansı bulamayabiliyor. 

Hiçbir gösteriye bilet bulamasanız dahi Moskova gibi bir şehirde zamanı boşa geçirmek imkansız. Avrupa’daki en büyük kalelerinden içerisinde Lenin’in anıtını, birçok antika katedrali, başkanın sarayını, Armony Müzesini ve birçok anıtı barındıran, gücü simgelediğine inanılan Moskova’nın tarihi merkezi Kremlin’i, Ortaçağ’da taç giyme törenlerinden, düşman saldırılarına; çarların halka hitaplarından, geçit törenlerine birçok tarihi olaya sahne olmuş bugün de dünyadaki en gösterişli meydanlardan biri olan Kızıl Meydanı, Rus mimarisinin nadide parçası olarak bilinen St. Basil Kathadreli ziyaret edeceğiniz bir turistik gezi düzenleyebilir,   mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olan İzmaylovo Pazarı’nı ziyaret edebilirsiniz. Antikaların, geleneksel birçok eşyanın bulunabileceği bu pazarda zamanında Rusların harika kürklerini, pullarını, el işi eşyalarını elden çıkarmak için çok uygun fiyatlarda sattığı söyleniyor. Günümüzde ise bir bu pazarda alışveriş yapabilmek için bir servet harcamak gerekebilir. Alışveriş için daha sıradan yerleri seçip meşhur matruşka bebeklerden ve yöresel ahşap eşyalardan bulabileceğiniz çarşılarla da çok sık karşılaşıyorsunuz. Biraz dinlenmeye ihtiyacınız varsa da Avrupa’nın en uzun nehri Volga gösterişli manzarasıyla sizi bekliyor olacaktır.

Ülkenin genelinde görülen çeşitli kültürlerin, bazen imparatorlukların bazen köy yaşamının etkisi ülke mutfağında da karşımıza çıkıyor. Ülkenin kendine özgü birçok yemek alışkanlığı bulmak mümkün. Fakat en önemlisi sunumdaki ihtişam. Ülke mutfağı sadece zenginliği ile değil çarlık dönemlerinden kalma ihtişamlı yemek sunumu, aksesuarları ve sofra atmosferiyle  de seçkin bir hava kazanıyor. 

Moskova’nın tüm ihtişamına şahit olmanın şimdi tam zamanı!

Tarihe, kültür ve sanata, en önemlisi de havyara doyacağınız bir tatil sizi bekliyor!

Tüm Moskova turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73