24.12.2012 Pazartesi |

Moskova'da Kültür Sanat Turu

Sonbahardan itibaren karlar altında masalsı bir görünüme kavuşan Moskova, doğal güzellikleri, gölleri, ırmakları, uçsuz bucaksız yemyeşil parkları ve ihtişamlı metrosuyla bitmeyen bir şarkı gibi uzayıp gider.

Sonbahardan itibaren karlar altında masalsı bir görünüme kavuşan Moskova, görmeyenlerin önyargılı oldukları ve soğuk buldukları bir şehirdir. Aslında doğal güzellikleri, gölleri, ırmakları, uçsuz bucaksız yemyeşil parkları, karşıdan karşıya geçmenin bazen olanaksız olduğu geniş caddeleri, kalabalık ve ihtişamlı metrosuyla bitmeyen bir şarkı gibi uzayıp gider bu şehir. Başkentin ve Rusya'nın nabzının attığı Kızıl Meydan ilk olarak gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kızıl Meydan Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kazan Hanlığı'na karşı kazanılan zaferin şerefine yaptırılan ve rengarenk kubbeleriyle ışıldamaya devam eden Aziz Vasil Katedrali, altın kubbeleriyle tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Uspenski Katedrali, Lenin'in Mozalesi, Sobakina Kulesi, Spasskaya Kulesi, Başmelek Katedrali ve Büyük Kremlin Sarayı gibi simge olmuş bu eşsiz anıtlar arasında dolaşmak size unutamayacağınız anlar yaşatacaktır. Yorulduğunuzda ise sizi dinlenmeniz için bekleyen en güzel mekan ise Basco Kafe olacaktır.

Sanatçıların gözdesi Arbat, ihtişamlı Bolşoy, muhteşem resim ve heykel kolaeksiyonuyla Puşkin Müzesi, Rusya'nın en büyük dini yapısı olan Kızıl Meydan yakınlarınaki Kurtarıcı İsa Katedrali ve tarihi boyunca kentteki yaşamı betimleyen bir milyondan fazla nesneden oluşan koleyksiyonuyla Moskova Tarihi Müzesi ile tam bir kültür başkenti olan Moskova'da gezmekten çok büyük keyif alacaksınız.

Moskova Gece Hayatı
Günlerin çok kısa olduğu kent herkes tarafından bilinen gece hayatına doymak isteyenler için de tam bir merkez sayılabilir. Kaliteli zaman geçirmek isteyenler için Moskova gecelerinde Le Club ve Forte gibi jaz kulüpleri tercih edilebilir. Popüler müziklerden hoşlanan misafirlerimiz için ise dünyaca ünlü DJ'lerin sahne aldığı Propaganda isimli mekan tercih edilebilir.

Moskova Şehir Turu
Kentin belli başlı mekanlarını görmek isteyenler için ise en iyi seçenek nehir turları olacaktır. Tekneler Kievskaya metro istasyonunun karşısında, cam köprü yakınında buluınan iskeleden kalkarak şehrin iç kısımlarına doğru sizi bir yolculuğa çıkaraktır. Moskova'daki bu tekne turlarında ilk durak Vorobyevi Gory yani Serçe Tepeleri olacaktır. Moskovanın en güzel göründüğü bu alanda tekneden inerek şehri panoramik olarak izleme şansına sahip olabilirsiniz. Bu turda tekneler sizi önce Gorki Parkına ardından Estradi Tiyatrosuna götürecek ve son olarak Kızıl Meydana kadar sizleri götüreceklerdir.

Doğal Güzellik Tsaritsyno
Moskova'nın güneyinde, arabayla 20 dakika mesafede bulunan Tsaritsyno da günübirlik bir ziyareti fazlasıyla hakediyor. Doğa, tarih ve kültür anıtı sayılabilecek bölge Çariçe 2. Ekatarina için yapılan Tsaritsyno'da Saraylar, göletler, köprüler ve tarihi bir köyün yanı sıra konserler, kültür festivalleri sizleri bekliyor.

Moskova Turuna nasıl gidilir?
Vize gerektirmeden katılabileceğiniz bir Moskova turu için EgzotikTatil.com sizlere profeyonel rehberlik, otel konaklamaları, uçak biletleri gibi tüm detayların düşünüldüğü tur paketleri sunmaktadır.

Tüm Moskova turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73