20.03.2018 Salı |

Maldivlerin Modası Neden Hiç Geçmez ?

Neden Maldivler ? 

Hint Okyanusunun göz bebeği bu cennet takımadaların hayalini kurmayan neredeyse yok gibidir. Sahip olduğu doğal zenginlikler ve bulunduğu konum itibariyle dünyanın tüm kara parçalarına mesafeli, özel bir öneme sahiptir. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarının başında gelir Maldivler. Bir ülke düşünün ki ekonomi gelirlerinin %90’nını turizmden sağlasın. Avrupalı turistler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrar. Turizm cenneti yakıştırmasını ziyadesiyle hak eden yerlerden birisidir çünkü hizmet sektörü ve sunulan seçenekler oldukça gelişmiştir. Diğer tropik ülkelere nazaran daha sakin ve yavaş akışı vardır Maldivlerin. Kültür ve inanışın etkisinden olsa gerek eğlence kültürü pek gelişmemiştir. 

Yalıtılmış yapısı, kişiye özel hizmet anlayışı; alabildiğine esenlik ve huzur vadeden bir yer olmasından da kaynaklı turizm acentelerinin Balayı çiftleri için en çok önerdikleri balayı destinasyonudur. Öyle ki balayı denilince aklımıza ilk gelen yerdir. Maldivlerin bu kadar çok tercih edilmesinin birçok sebebi var tabiiki…
Öncelikle yılın her dönemi ziyaret edilebilir olmasını ekleyelim çünkü burada yıllık hava sıcaklık ortalaması 24 – 30°C’dir. Ülke tropikal muson ikliminin etkisi altındadır. Turizm hizmet sektörü oldukça gelişmiş olduğu için ‘’otel ada ‘’ olarak 86 adada birbirinden farklı konsept sunumları, yıldız seçenekleri ve hizmet kalitesiyle,  resortler, oteller, tatil köyleri gibi çokça alternatif sunuyor. 

Maldivler'de Nerede Kalmalı ? 

Maldivlerde resortlar adalar üzerine kurulmuştur. Resortlarda iki ayrı oda kategorisi bulunmaktadır: Beach Bungalow (Sahil Villa) ve Water Bungalow(Su üstü Villa). Water Bungalowlar, denizin üstüne çakılan kazıklar üzerine inşa edilmiştir. Birçok resortta "no news-no shoes" uygulaması vardır. (haber okumak yok, ayakkabı yok !) Tesislerin çoğunda "buttler" (bir çeşit uşak, sadece size hizmet eden görevli) bulunur. Ayrıca, birçok resorta 12 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir. (The Beach House, W Retreat, Baros Island Resort gibi). Water Bungalowlar 12 yaş altı çocuklar için güvenlik gerekçesiyle yine yasaktır.

Hazır yasak demişken adada alkol yasak olduğundan açık alanlarda, kafe ve restoran işletmelerinde alkol bulundurulmamaktadır. Fakat dünyanın her yerinden farklı inanış ve kültürden gelen misafirleri için otel ve resortlerde alkol sunulmaktadır. Domuz eti için de aynı durum söz konusudur. Halkın %97’i Müslüman olduğu için asla yemez ve içmez ama müşteri istek ve talepleri de sonuna kadar karşılanır. Bu nokta da hizmette sınır ve kusur yoktur. Tamamen müşteri odaklı bir hizmet anlayışları vardır. Maldivlerin yüksek bir turizm marka değeri olmasının başlıca sebebi yarattığı memnuniyet imajıdır.

Maldivlerin ziyaretçilerinde bıraktığı genel izlenim, kendilerini turist gibi değil de özel bir konuk gibi hissediyor olmalarıdır. Daha ülkeye ilk girişinizde sıcak bir ilgiyle karşılanıp, gideceğiniz bölgeye de ister hız tekneleri ister deniz uçakları ile transferleriniz sağlanıyor. Kalacağınız otele geldiğiniz andan itibaren tatil süreniz boyunca sizinle özel olarak ilgilenecek personeller tüm ihtiyaç ve isteklerinizi karşılamada size yardımcı oluyorlar.

Maldivler Mutfağı

Kültürel olarak da komşuları Sri Lanka ve Hindistan’la benzerlik gösterir Maldivler; bu yönüyle mutfağında da Uzakdoğu izleri görülür. Deniz mahsulleri konusunda da hayli zengin olduğunu belirtelim. Çünkü ülkenin turizmden sonra ikinci en büyük sac ayağı Balıkçılıktır. Yine tesis içlerinde ki özel restoranlarda da dünya mutfağına ait birçok çeşidi bulabilmek mümkün. Bizim sizler için önerimiz kesinlikle yerel tatları, otantik yemekleri deneyimlemeniz yönünde. Kurutulmuş balık, balık çorbası Garudhiya, Mas Huni, Rihaakuru, Gulha, Kulhi Boakibaa Maldivler Mutfağının specialleridir hadi üzerine bir de tatlı önerelim madem Bodibaiy ya da Foni Boakibaa bunlar da bizde ki muaellebiye benzer sütlü tatlılardır. Adayı ülkemizden ziyaret edecekler hiç yabancılık çekmez çünkü çay ve kahve kültürü de oldukça gelişmiştir. 

Maldivler Dalış Merkezleri

Maldivler, dünyanın en önemli su altı dalış merkezlerinden biri olarak biliniyor. Binlerce deniz canlısı, flora ve faunaya ev sahipliği yapan bu destinasyonda tatil köylerinin hepsinde tecrübeli dalış eğitmenleri bulunuyor. Ünlü dalış noktaları ise Mushimasmingili Thila ve Maaya Thila olarak biliniyor. Lankan Manta Point, Banana Reef de farlı seçenekler olarak sunuluyor.

Maldivlere Nasıl Gidilir ? 

Gelelim Maldivlere nasıl gideceğimize; direk uçuş olmadığı için Dubai ya da Doha aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Ülkemizden adayı ziyaret edecekler için de 30 güne kadar vize serbestisi uygulanmaktadır. Egzotik Tatil olarak Maldivler talebiyle bize başvurduğunuzda sizin adınıza tüm bu işlemleri biz gerçekleştiriyoruz. Size sadece seyahat etmek kalıyor. Maldivler hakkında A’dan Z’ye tüm merak ettiklerinizi seyahat uzmanlarımıza danışıp, kendinize unutulmaz bir tatil armağan edebilirsiniz.

@Egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73