24.08.2015 Pazartesi |

Maldivlere Gitmek için 5 sebep

Değerli egzotik misafirlerimiz, egzotik tatil ekibi olarak son 18 senedir Maldivler satmaktayız ve ekip arkadaşlarımız ile beraber orayı tanımak için sık sık gitmekteyiz.

Bu 18 senelik birikimin sonucu ekibimiz ile size Maldivlere gitmek için 5 sebep belirledik. Umarım tatiliniz için size ilham kaynağı olabiliriz. Maldivler genelde misafirlerimizin balayı için tercih ettiği, dünyanın neredeyse (gönül rahatlığıyla bunu diyebiliriz) en güzel destinasyonudur. Balayı için Maldiv Adalarına gitmemiş misafirlerimiz için de özellikle deniz kum güneş ve dalış için gitmenizi, ayrıca çocuklu misafirlerimizin de Maldivlerde çocuk kulübü olan otellere gitmelerini tavsiye ediyoruz, emin olun çocuğunuz ve siz orada çok mutlu olacaksınız. Maldivlerin sloganı “no shoes, no news” yani ayakkabı ve haber yok demektir, sadece sloganları bile oraya gittiğinizde yoğun iş yaşamından uzak cennet bir tatil geçireceğinizin habercisidir. Gelelim belirlediğimiz 5 sebebe, sıcak çıktı efendim buyrunnn…

1)Dünyanın en ünlü plajları;
  Maldivler beyaz kumlu lüks plajları ile tanınır. 1000 ada ve bu adalardan 200 tanesinde otel vardır bu 200 otelden isterseniz en kötüsünde kalın, yaşayacağınız tatilde yine de turkuaz deniz ve beyaz kum sizinle birlikte olacak.

2)Hava durumu sizi hiçbir zaman üzmez;

Maldivler deniz hizasında adacıklardan oluşur ve dağ tepe olmadığı için en kötü mevsimde bile gitseniz bulutlar havada çok kısa zaman durup yollarına devam eder. 30 derece sıcakta siz denizdeyken aniden gelen bir buluttan 10 dakika süren bir yağmur sizde ancak romantik bir anı bırakır.
  3)Sıradışı deniz altı dünyası;

Dalışı seviyor musunuz? O halde doğru yerdesiniz! Bütün sene boyunca gözlerinizin gördüğü her şeyi unutun, çünkü artık bambaşka bir dünyadasınız bir tarafta rengarenk ve sürü sürü balıklar, bir tarafta mercanlar, bir tarafta yunuslar, kaplumbağalar ve hatta balinalar. Maldivlerin asıl amacı 2017’de dünyanın ilk biyosfer rezervi olmaktır, yani oradaki mercanları evlat edebilir ve onların yetiştirilmesi için ödeme yapabileceksiniz.

4)Eşsiz bir kültür;

Hint okyanusunun en sıcak insanları ile tanışacaksınız. Güney Asya, Afrika ve Arap kültürünün bir karışı olan Maldiv kültürü kendi içinde çok farklı ve sıcak bir hal almıştır. Yerel halkın geleneklerinin, müziklerinin ve sanatlarının tadını çıkarın. Gittiğinizde yerel bir adayı ziyaret ederseniz el yapımı hindistan ağacından yapılma hediyelik eşyalar almayı unutmayın.

5)Maldivler yok olmadan ve ölmeden önce görmelisiniz;

Maldivler küresel ısınma sonucu her geçen gün sular altında kalmakta. Tamamen yok olmadan önce en azından 1-2 adasını ziyaret etmenizi öneririz. Yada çevreye duyarlı olarak Maldivlere tamamen güle güle demek zorunda kalmayabiliriz. Seçim hepimizin… Maldivlere gitmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz veya sosyal medyadan yazdığınız sorularınızı instigram, twitter veya facebook sayfamıza #egzotikmaldivler ile sorularınızı sorabilirsiniz. Maldivler turunuz, tatiliniz veya balayınız için seyahat danışmanlarımız her zaman size yardımcı olacaktır.   @egzotiktatil ekibi…  

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73