03.12.2012 Pazartesi |

Maldivlerde Gezilebilecek Yerler

Turkuaz sularuında yüzüp, bembeyaz kumsalında güneşlenmeyi hayal etmenin yanında maldivde gezelebilecek yerler hakkında kısaca bilgi vermek istedik.

Maldivler balayı planları yapan her çiftin rüyalarını süsler. Turkuaz sularuında yüzüp, bembeyaz kumsalında güneşlenmeyi hayal etmenin yanında maldivde gezelebilecek yerler hakkında kısaca bilgi vermek istedik.

Pek çok kültürün etkisinde kalmış olan Maldivler'de öncelikle . 17. yüzyılda Sultan İbrahim İskender tarafından yaptırılmış Büyük Cuma Camii gezip görülebilir. Dini bir mekan olması dışında camiin benzeri olmayan dekorları ve ağaç oymalı tasarımlarıyla görülmeye değer bir mekandır.

Maldivlerde görülebilecek bir diğer yer ise Mulee-aage'dır. Birinci Dünya Savaşından hemen önce Sultan Şemsettin tarafından oğlu için yaptırılmıştır. Sultan daha sonra tahttan indirilmiştir ve oğlu hiçbir zaman burada oturamamıştır. Daha sonra 1953 yılında burası Başkanlık Konutu olarak seçilmiştir ve yeni konut yapılana kadar kullanılmıştır.

Maldive uğramışken Cumhuriyet Meydanın'da ki dalgalanan dev bayrakları görmelisiniz.

Tabiki Maldivlere gelmişken dalış yapmadan olmaz. Şnorkelle dalış en popüler olandır. 70'ten fazla farklı türdeki mercan kayalıklarında yaklaşık 700 balık türü yaşamaktadır. Sizde bu cam gibi sularda dalış yaparak eşsiz güzelliklere şahit olabilirsiniz.
 Tüm Maldivler turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73