01.09.2015 Salı |

Maldivlerde Dalış Yapmak için 5 Sebep

Maldivler Hint Okyanusunda bulunan, tüplü veya tüpsüz dalış yapanların cenneti, şahane bir deniz altı yaşamı ve palmiye ağaçlarının ince meltem rüzgârlarında nazikçe salındığı mükemmel bir ülkedir.
 

Eğer Maldivlere gittiğinizde dalış yapma fikri aklınızda yoksa aşağıda size dalışı programınıza eklemek için 5 sebep sunuyoruz. Dalgıç egzotikmisafirlerimizi Maldivlerde dalmaya davet ediyoruz.

 

1)Atoller

90 bin kilometreye yayılmış tam 26 tane atoll ve keşfetmek için bozulmamış bir çok mercan var. Koruma altındaki kıyılar dalgıçlara gel git esnasında renkli süngerler ve yumuşak mercanları keşfetme şansı sunar.

 

2)Büyük Balıklar

Eğer büyük deniz yaşamını seviyorsanız, Maldivler sizin kalp atışlarınızın hızlanmasını sağlayacak. Balina köpek balıkları, çeşitli resif köpek balıkları ve hayalet vatozlar(manta) çeşitli ve boldur. Maldivlerde bir dalgıcın bütün dalma kariyeri boyunca görebileceğinden daha çok çeşit görebilirsiniz.

 

3)Anlık Canlı Dalışlar

Belirli bir resifin içine dalmak şahane, fakat birde nereye dalsanız görebildiğiniz birçok deniz canlısı olduğunu bilmek daha da şahane. Maldivlerde dalış yapmanın çok pahalı olduğunu düşünmeyin, sırf dalış için uzun yolculukları, bot transferlerini unutun, Maldivlerde nereye dalmak isterseniz orasının mükemmel bir dalış yeri olduğunu göreceksiniz.

 

4)Gece Dalışı

Maldiv Adalarının resifleri geceleri eşit derecede nefes kesici oluyor. Nurse Sharks ve Zebra Sharks’ın gece hala aktif olacağını görebilecek ve gündüz görünmeyen saydam deniz canlılarını gece sizin tuttuğunuz ışıkta görünür olacağını göreceksiniz. Ayrıca mercanların da geceleri canlandığını göreceksiniz.

 

5)Muhteşem Plajlar

Her dalgıcın gün içerisinde mola zamanı vardır. Mola vermeniz için dünyanın en güzel plajlarında olmaktan daha güzel ne olabilir. Deniz- kum- güneş üçlüsünün eşsiz güzelliğini Maldivlerde bulacaksınız. Bulunduğunuz adanın denizden yüksekliği 2 buçuk metreden daha yüksek olmayacak. Çektiğiniz her fotoğrafı kartpostal olarak kullanabilirsiniz.

  

@egzotiktatil ekibi…

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73