20.05.2013 Pazartesi |

Lizbon'da ilk 10 Turistik Mekan

Lizbon’a mı gidiyorsunuz? Görülmesi gereken ilk 10 mekan;

Tüm Lizbon turlarını listele >       

 

1.JERONIMOS MANASTIRI 

Belem semtinde bulunan tarihi bir manastırdır.  Şehrin en turistik mekanlarından biridir. Unesco tarafından Dünya Miras Listesinde alınmıştır. Keşifler çağının önemli eserlerinden biridir. Manastırda pek çok anıt mezar bulunmaktadır. Portekiz Kral ve Kraliçesi bunlardan bazılarıdır.

2.       BELEM KULESİ

Lizbon şehrinin en önemli sembollerinden biridir. Tejo nehrinin kıyısında yer alan kale Unesco tarafından Dünya Mirası listesindedir.

3.       ST.GEORGE’S ŞATOSU

Mükemmel bir manzaraya sahip olan St.George’s şatosunun çinde küçük bir arkeoloji müzesi de yer almaktadır.

4.       CALOUSTE GULBENKIAN MÜZESİ

Lizbon’da yer alan müzede antik sanat ağırlıklı bir koleksiyona sahip bir müzedir. İçerisinde oldukça fazla eser yer almaktadır. Müzenin aynı zamanda çok güzel bir bahçesi vardır.  

5.       PARQUE DAS NACOES (Milletler Parkı)

Şehrin eski görüntüsünün aksine oldukça modern görüntüdeki Milletler Parkında, Avrupa’nın en uzun köprüsü yer almaktadır. Deniz kıyısında yer alan bu parkta çok güzel bir akvaryum ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bir kumarhane bulunmaktadır.

6.       BERARDO MÜZESİ

Portekizli bir milyonerin Avrupanın modern sanatçılarının koleksiyonları bir araya getirdiği bir müzedir. Andy Warhol, Picasso, Dali bunlardan sadece bazılarıdır.

 7.       MADRE DE DEUS CONVENT (National Azulejo Müzesi)

Lizbonun batısında Xabregas bölgesinde yer alır. Kraliçe Dona Leonor’un talebi üzerine 1509’da inşa edilmiştir. 16.yüzyılda tekrar renove edilmiş olan Madre De Deus, 17 ve 18.yüzyılda son halini almıştır.

8.       SAO ROQUE KİLİSESİ

Dünyanın en pahalı müzesidir. 16.yüzyılda yapılmıştır. Mücevherle süslü ahşap tavanları, paha biçilmez resimlerle, mozaiklerle süsleri ile kaplı oldukça ihtişamlı bir kilisedir.

9.       ANCIENT ART MÜZESİ

Doğu ve Avrupa sanat sentezlerinden oluşan büyüleyici bir arşiv’e sahiptir. Heykel, takı, mumyalar, para, silah, mimar, vazo, oyma taşlar, müzik aletleri ve mozaikler dahil olmak üzere herkesin ilgi alanına uygun eserleri bulabilmesi mümkün.

10.    DESIGN&FASHION MÜZESİ

Moda ve tasarım konusunda sözü geçen isimlere ait koleksiyonlar yer almaktadır. Zaman zaman geçici sergilerde yapılmaktadır.

 

Tüm Lizbon turlarını listele >  Egzotik Tatil Her Renk Tatil…

 

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73