21.03.2017 Salı |

Kültürlerin karıştığı topraklar : Endülüs

Endülüs’teki İslam varlığının en önemli merkezlerinden biridir Granada. Alhambra Sarayı Granada’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 1238 yılında yapılan saray, bahçeleri ve havuzlarıyla çok etkileyicidir. Dar labirent şeklinde sokakları, beyaz şirin evleri, sakinliği ile çok güzel bir şehirdir Granada.

Flamenko’nun kökeninin Sevilla olduğu söylenir. Endülüs’ün kültürel karmaşası Flamenko’da müziğe ve dansa dönüşür adeta. La Plaza de Espana-İspanya meydanı, Santa Cruz mahallesi, Santa Maria katedrali, Alkazar sarayı ile Sevilla sokaklarında tarihte yolculuğa çıkıyorsunuz.

Batı ve Doğu’nun bir potada eridiği Cordoba’nın ise en özel yapısı şüphesiz camiden katedrale dönüştürülen , Müslüman mimari ve süsleme sanatlarının örneği olan , yapımı 987 yılında tamamlanan La Mezquita ya da diğer adıyla Kurtuba ( Cordoba) Camii’dir.Şehrin eski ve tarih kokan sokaklarında gezmekten , fotoğraf çekmekten büyük keyif alacaksınız.

Boğa güreşlerinin doğduğu , muhteşem doğası, derin kanyonu ile zamanında bu bölgede yaşayan arapların son kalelerinden biri olan Ronda. Şehir yüksek bir köprü ile El Tajo kanyonu tarafından ikiye bölünmektedir. Derin bir mağara ve sonunda yeşillikler içerisinde sessizliğe bürünmüş bir göl bulunan Casa Del Rey Moro, Ronda katedrali, Arap banyoları gibi birçok tarihi eserin yer aldığı şehrin batı kısmı eski şehir olarak biliniyor.Köprünün doğusunda ise manzarasına doyamayacağınız Alameda Del Tajo meydanı ve 50 metre sonrasında İspanya'nın en eski ve en ünlü boğa güreş arenası Plaza de Toros de Ronda'ya ulaşıyorsunuz.

Buram buram tarih kokan, farklı kültürleri bir potada eriten , gezmeye doyamayacağınız ve farklı kentleri için tekrar seyahat etmek isteyeceğiniz İspanya’nın en görkemli bölgelerinden biridir Endülüs.

Endülüs Turları için tıklayınız

@egzotiktatil
 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73