19.10.2012 Cuma |

Küba Turu ve Havana Gezisi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Küba'nın başkenti Havana, Avrupalıların Amerika kıtasında kurduğu en eski yerleşim birimidir. 1519 yılında bir İspanyol tarafından kurulan Havana bir kaç kez korsanlar tarafından yakılıp yıkılmıştır.

Kent 17. yüzyılda Karayipler'in gemi inşa merkezi oldu. Kentin eski Havana bölümü UNESCO tarafından 1982'de Dünya Kültür Merkezi listesine alındı. Havanın eski kent merkezinde barok ve neoklasik yapıları, balkonlu, demir kapılı ve avlulu evleriyle üç binden fazla yapıyla çok sayıda turist ağırlamaktadır. Eski kentin merkezi Plaza de Armas, 16. yüzyılda askeri törenlerin yapıldığı bir meydandı. 1589 da kenti korumak için liman girişinde inşa edilen Castillo de los Tres Reyes Magos del Morroise'ye 1846'da deniz feneri de eklendi. Limanın batısına 18. yüzyılda inşa edilen Fortaleza de San Carlos de la Cabana kalesi 200 yıl boyunca hem askeri bina olarak hem de hapishane olarak kullanıldı. Kale 1959'da Che Guevara önderliğinde devrimciler tarafından ele geçirildi. Kale günümüzde bir çok müzeyle sahip halka açık bir alandır. San Salvador de la Punto Kalesi, Real Fuerza Kalesi, San Cristobal Katedrali, San Francisko de la Habana Bazilikası, tiyatro binası, Devrim Müzesi olarak hizmet veren eski başkanlık sarayı Eski Havana'da önemli tarihi yapılar arasında yer almaktadır.

Tüm Küba turlarını listele >
 Küba Hakkında Kısa Kısa... Küba ne zaman kurulmuştur? 1519 yılında İspanyol Diego Velázquez de Cuéllar tarafından kurulmuştur.
Küba'da gezilecek yerler nerelerdir? San Salvador de la Punto Kalesi, Real Fuerza Kalesi, San Cristobal Katedrali, San Francisko de la Habana Bazilikası, tiyatro binası, Devrim Müzesi...
Küba Nerededir? Kuzey Karayipler'de Karayip Denizi, Meksika Körfezi ve Atlantik Okyanusu'nun kesiştiği yerde bulunur.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73