09.11.2016 Çarşamba |

Küba’da Eğlence ve müzik dolu sokaklarda yürümek...

Yerel halkın günlük yaşantılarını gözlemlemek, devrim dönemine ait müzeleri gezmek, puro fabrikalarını yakından incelemek isteyenleri her köşesi müzik ve dans dolu Küba turlarımıza katılmaya davet ediyoruz.

Plaza de La Revolucion ( Devrim Meydanı), Capitolio Nacional, eski tapınak ve kalesi ile Havana Kent müzesi ile Che’nin de kullandığı otomobilin sergilendiği otomobil müzesi ile en eski kent meydanı Plaza de Armas, Calle Obispo, Malecon, Devrim Müzesi, Katedral meydanı, Plaza Vieja ve dahası Havana’da gezilecek yerler arasındadır.

Havana Festivaller konusunda da oldukça hareketli yıllar geçirmektedir. 26 Temmuz Moncada günü , Şubat aylarında Antiqua ve Havana Drum Festivalleri, Mart aylarında Havana Bienali, , Mayıs aylarında Cubadisco, Ağustos aylarında Havana Çocuk Karnavalı, Eylül aylarında Havana Tiyatro Festivali,Aralık aylarında düzenlenen Havana Latin Sinema Festivali başlıcalarıdır.

Küba turumuzda 20 km lik doğal kumsalları ile Karayiplerin en muhteşem sahillerinden birisine sahip Varadero’dayız.Tam bir sahil kenti olup, çevre gezileri için çok fazla imkan yoktur.

Küba turunda çok iyi korunmuş İspanyol Sömürge kenti Trinidad görülmesi gereken 3.adresimizdir.Dünya Mirasları listesinde yerini alan kentte zengin sömürgecilerin inşaa ettiği muhteşem binaları görebilmektesiniz.

Küba dili İspanyolcadır.

Küba İklimi : tropik iklim hakimdir ve sıcaklıklar yılboyu 20 derecenin altına neredeyse düşmemektedir.Kasırga dönemi Ağustos ve Ekim ayları arasındadır.Bu dönem hariç yılın hergünü gidilebilecek güzel bir havası vardır Küba’nın.

Küba mutfağı çok çeşitli ve zengin bir mutfak değildir.Dilim pizza ve makarna yemenizi tavsiye ederiz.Şeker kamışı içeceği olan Guarapo ve Küba kahvesi Cordatita’yı mutlaka denemelisiniz.

Küba gece hayatı çok hareketli ve renklidir.Gece gündüz latin ezgileri ile dans edenleri görmektesiniz.

Küba alışverişi için akla ilk gelenler puro ve rom olur.La Casa del Habano içerisinde puro satışı da yapılan puro üretim fabrikasıdır.Puro ve Rom dışında kendiniz ve sevdikleriniz için el yapımı eşyalar, Küba tişörtleri, müzik aletleri anı olarak getirebileceğiniz hediyeliklerdir.

Küba vizesi: Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir.Diğer tüm çeşitler vizeden muaftır.Küba vizesi 6 ay geçerli olup, 30 gün konaklama imkanı sağlamaktadır.

Küba Turları için tıklayınız

@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73