23.03.2016 Çarşamba |

Komşumuz Kavala

Bir Avrupa gezisi için vizenizi aldınız ve tatilinizi yaptınız fakat hala vizenizin son tarihi gelmedi, o halde hazır vizeniz varken hem yakın, hem ekonomik, hem görülmeye değer bir şehir olan Kavala’ya gitmeye ne dersiniz?
 

Kavala’ya ister otobüs, ister kendi arabanız ile gidin. Kavala otelinizi ayarlayabilir ve gezilecek yerler hakkında size kapsamlı bilgi verebiliriz.

Kavala hava durumuna baktığımız da aslında her mevsimde gidebilirsiniz fakat bizim önerimiz bahar ve yaz ayları. Deniz kenarı olduğu için kışın çok soğuk olabiliyor.   Şehir 1387-1912 yılları arasında Osmanlı’nın topraklarında olmuştur. Şehre girdiğinizde dikkatinizi çekecek 2 şey olacak öncelikle su kemeri, Pargalı İbrahim Paşa yaptırmıştır ve kale. Osmanlı zamanında Türk tütününün dünyada meşhur olduğu zamanlarda Kanuni Sultan Süleyman’ın emri ile Kavala tütün ihracat noktası olmuştur. Kavala’ya gidip 1 gece kalıp dönmeniz kafi olacaktır ama Taşöz adası, Halkidiki veya Selanik’e uğramak isterseniz tabiki de daha  çok zaman geçirmenizi öneririz.   Kavala’da neler yapılır sorunuza vereceğimiz cevapları sıralayacağız. Öncelikle Kavala’da kurabiye yenir, çay bahçelerinde oturulur, Kale’ye çıkılır, Su kemerleri görülür, yaz aylarında Batis veya Kalamitsa plajlarında yüzülür, gece tavernaya gidilir, Tütün Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Deniz Müzesi ziyaret edilir. Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın yaptırdığı 18 kubbeli medrese günümüzde İmaret otel olarak işletilmektedir burayı da görmenizi tavsiye ederiz.   Haftasonu giden misafirlerimiz için Cumartesi gecesi Taverna eğlencesinden sonra Pazar günü sabah Kavala’da Pazar kurulmakta orayı da gezip öyle gelmenizi tavsiye ederiz. Umarım sevdikleriniz ile harika bir hafta sonu geçirirsiniz.   Kişiye Turlarımız için Tıklayınız.  

@egzotiktatil

 

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73