05.05.2015 Salı |

Koh Samui Adasını Keşfedelim

NE YAPILIR? : Koh Samui’den dalış yapmadan, günlük gemi turlarına katılmadan, masaj yaptırmadan ve canopy yapmadan dönmeyin. Ayrıca ulaşım için günlük 200 Baht’tan fazla olmayan bisiklet veya motorsiklet kiralamanızı öneririz.

Koh Samui, Tayland’ın en büyük 2. Adası fakat büyük derken, sakin bir tatil geçiremeyeceğinizi düşünmeyin. Koh Samui adası hala bakir ormanları bulunan bir ada ve halk hindistan cevizi ve meyve yetiştiriciliği yapıyor. 1970’te ilk sırt çantalı turistler bir hindistan cevizi taşıma gemisi arkasında adaya geldi ve 1990’ların başında işler Koh Samui için değişmeye başladı. O günden beri adada turizm gelişmekte. Turizm geç geliştiği için yapılan her şey daha bilinçli, daha az doğaya zarar veren ve daha kaliteli olmuştur. Beyaz kumlu plajları, göz kamaştıran mercanları, mükemmel şelaleleri, hindistan cevizi ağaçları ve kristal temizliğindeki berrak suları ile Koh Samui…

Koh Samui turlarını özellikle balayı çiftlerimize tavsiye ediyoruz. Koh Samui balayı avantajları ise hem sakin ve baş başa geçirebileceğiniz bir tatili hem de sosyalleşebileceğiniz bir tatili geçirebileceğiniz bir ada olmasıdır. Koh Samui de bir sürü plaj vardır fakat en popülerleri Chaweng ve Lamai’dir, buralara yakın yerlerde kalmanız Koh Samui gece hayatını merak eden misafirlerimiz için avantajlı olacaktır.   Koh Samui Turlarımızı İncelemek İçin Tıklayınız. 
NE YAPILIR? : Koh Samui’den dalış yapmadan, günlük gemi turlarına katılmadan, masaj yaptırmadan ve uçmadan dönmeyin. Uçmadan derken canopy’den bahsediyoruz, trekking esnasında dağlar arasındaki yolu kısaltmak amacıyla halkın yaptığı ve şimdilerde turistik amaçla da kullanılan iple kaymak. Ayrıca ulaşım için günlük 200 Baht’tan fazla olmayan bisiklet veya motorsiklet kiralamanızı öneririz.

NEREDE YENİR? : Koh Samui’de herşey dahil otelcilik anlayışı yoktur. Bu sebeple kahvaltı dışındaki her öğünü otele bağlı kalmadan yeni yerler keşfederek yiyebilirsiniz. Koh Samui’de yıl dönümü, balayı, kutlama veya romantik bir akşam geçirmek isteyen misafirlerimizin harika bir akşam yemeğini H Bistro’da (daha önce kraliyet ailesi için yemek yapan şef Stephen Dion) yiyebilirler, başlangıçlar 300 Thai Bahtı ve ana yemekler 810 Baht’tan başlıyor. Koh Samui gece hayatını görmek isteyen misafirlerimiz de Green Mango Club’a gidebilirler.

NEREDE KALINIR? : Öncelikle Türkiye’den Koh Samui’ye gitmek için uçağımız fazla tutsa da otellerimiz çok pahalı olmayabilir. Her türlü bütçeye uygun otellerde kalabilirsiniz. Fakat tabi ki bizim de favori otellerimiz mevcut. Anantara Lawana Otel, Chaweng plajında olması ve özellikle lüks anlayışı ile mükemmel hizmet veren bir otel. Koh Samui’ye gitmişken burada kalmayan misafirlerimize 1 gece gidip Anantara Lawana’daki Tree Tops restoranda ağaçların arasında akşam yemeklerini yemelerini tavsiye ederiz.

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73