07.12.2016 Çarşamba |

Karlar Ülkesi Lapland Hakkında Kısa Bilgiler

Kuzey kutbunda Finlandiya’nın kuzeyinde huskylerin ve kuzey ışıklarının vatanı Lapland ( Laponya ) hakkında kısa bilgiler verelim sizlere.

Finlandiya-Lapland ( Laponya ) iklimi : Kutup ikliminin hakim olduğu bölgede kış aylarında sıcaklıklar – 50 dereceye kadar düşmektedir.  Laponya bölgesi kış aylarında çok soğuk olmasına rağmen yılbaşı atmosferi, kış sporları ve kuzey ışıklarını görmek için her mevsim gidilebilecek bir destinasyondur.

Finlandiya- Lapland ( Laponya ) dili : Bölgede Fince konuşuluyor olsa da turistik olması açısından halkın çoğunluğu İngilizce de bilmektedir.

Finlandiya- Lapland ( Laponya ) mutfağı : Deniz ürünlerinin bolca bulunabildiği bölgede ren geyiği eti ve keklik eti de oldukça fazla tüketilmektedir. Bugüne kadar denemediyseniz gittiğinizde mutlaka denemelisiniz.

Finlandiya – Lapland ( Laponya ) ‘da gezilecek yerler : Finlandiya’nın en iyi bilim merkezleri ve müzelerini bulabileceğiniz gibi kış sporları yapabilir, huskylerin veya ren geyiklerinin çektiği kızaklar ile safari yapabilir , snowmobiller ile çevreyi gezebilir, buzda balık tutmanın keyfini çıkarabilirsiniz.  Kemi’de buzkıran gemisi ile yapacağınız gezi ise sizlere bambaşka bir tecrübe sunacaktır. Seyahatinizde “Santa Claus Village” yani Noel Baba’nın köyünü de ziyaret etmenizi Kuzey kutbu geçiş sertifikanızı almanızı öneriyoruz.

Finlandiya – Lapland ( Laponya ) gece hayatı : Kayak merkezlerinin etrafında yoğunlaştığı bölgede hareketli gece hayatı da vardır. ” Aurora Borealis” yani Kuzey Işıklarını da gittiğiniz döneme denk getirerek izleme şansına erişebilirsiniz.

Finlandiya – Lapland ( Laponya ) turu :  Tatilinizin en az 1 gecelik konaklamasını bölgedeki “ glass iglos” adı ile anılan cam tavanlı iglolarda yapmanızı tavsiye ederiz. Yatağınızda uzanarak cam tavanlı sıcak odanızdan o muhteşem manzaraya tanık olmak istemezmiydiniz. Laponya bölgesine seyahate çıkmışken farklı bir tecrübe sunacak buz otellerden birisinde de konaklama yapmanızı ayrıca öneriyoruz. Lapland ( Laponya ) turları için seyahat danışmanlarımızı arayınız.

@egzotiktatil 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73