03.03.2016 Perşembe |

Kaderinize Yaz Gelsin !

Fransa’nın Cote d’azur bölgesinin en güzel şehirlerden biri olan Nice, özellikle bahar ve yaz aylarının en çok turist çeken şehirlerdendir. Sürekli karşımıza çıkan Cote d’azur, Fransız Rivierası olarakta anılmaktadır.
 

Nice Gezilecek Yerler

Promenade Des Anglais

Şehrin en popüler caddelerinden Promenade Des Anglais’de, gün boyu sıkılmadan gezinti yapabilirsiniz. Yaklaşık 4 km olan sahil yolu boyunca; oteller, restaurant’lar, şık kafe’ler bulunmaktadır. Keyifli vakit geçirmek isteyenler için bire bir.

Palais Masséna

 

Fiskiyeleri ile ünlü Massena meydanının hemen yakınında yaya yolu Rue Massane bulunmaktadır.

Vieux Nice

Ortaçağ’dan kalma eski şehir meydanı, otantik dokusu ile büyülüyor. Küçük hediyelik eşyalar satan dükkanlar, kafeler, restaurant’lar, gece klüpleri, daracık renkli sokakları ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız saatler…

The Cours Saleya

Aslında meyve-sebze pazarı olan Cours Saleya, akşam yemek yemek için çok ideal bir yer, pek çok restaurant sokakları doldurmuş halde. Aynı zamanda değişik günler değişik pazarlar kuruluyor, bazen bir bakmışsınız çiçek pazarı, bazen meyve-sebze bazen de bit pazarı oluveriyor.

Musée Matisse

Eğer sanat merakınız var ise, Nice’in en ünlü sanatçılarından biri olan Henri Mattisse’nin eserlerinin bulunduğu Matisse müzesini ziyaret etmelisiniz. Cimiez Tepelerinde kurulmuştur.

Ayrıca Nice’in denizi çok güzel olmasına karşın, kumsal biraz çakıllıdır. Pek çok otel bunun misafirlerine rahatsız vermemesi için özel uygulamalar yapmaktadır.

Son bir tüo, eğer yerel tatları deneyimlemeyi seviyorsanız meşhur Socca’nın tadına bakmalısınız.. Güneydoğu Fransız mutfağının uzmanlık alanıdır.

Haydi sizin de kaderinize yaz gelsin, bu yaz nereye gideceğinize karar verin. Ama bizden söylemesi, Nice’e en az 2-3 gün ayırın…

Fransa Turlarımız için için Tıklayınız.   

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73