01.02.2014 Cumartesi |

İtalya Turları ve İtalya Hakkında Herşey

Yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapan İtalya, her şehriyle ayrı ayrı görenleri kendine hayran bırakıyor. Buram buram tarih kokan İtalya şehirlerine UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde sıkça rastlamak mümkün.

İtalya denilince ilk akla gelen Roma oluyor tabi ki. İtalya’nın başkenti ve en kalabalık şehri. İçerisinde her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan turizm cenneti Vatikan’ı barındırıyor. Hiçbir turist ya Roma’ya tekrar gelmek ya da evlenmek dileğiyle Aşk Çeşmesi’ne para atmadan Roma’dan ayrılmıyor. İnanışa göre para Aşk Çeşmesi’ne sağ taraftan atılırsa Roma’ya tekrar geliyorsunuz, kafanın üzerinden atılırsa evleniyorsunuz ve sol taraftan atılırsa ayrılık yaşıyorsunuz.

İtalya’da her şehir ayrı bir tarihi eser. Leonardo da Vinci ve Michelangelo gibi sanatçıların yetiştiği Floransa, inanılmaz mimarisiyle günümüzde de birçok sanatçıya ilham kaynağı oluyor. Floransa’nın tamamlanması büyük emekler harcanarak 140 yıl süren Santa Maria Katedrali’ni görüp de İtalya’ya aşık olmamak elde değil.

İtalya’da aşkın kokusunu gerçekten alacağınız şehir ise Verona. Romeo ve Juliet’in yaşamlarını sürdürdükleri bu şehrin ara sokaklarında Romeo’nun Juliet’e serenat yaptığı balkonu görüp, Romeo ve Juliet’in evini ziyaret etme şansını yakalıyorsunuz.

İtalya’ya gidip de gondola binmeden dönmek olmaz tabi ki! 170 kanalı ve 400 köprüsüyle Venedik, İtalya’nın turizm ve gondol cenneti. Gondol turları sırasında şehrin mimarisini daha detaylı inceleme şansı bulan turistler, en güzel fotoğrafları da bu turlar sırasında yakalıyor.

Mutfağıyla da insanı tatmin eden bir ülke İtalya. Zeytinyağı cenneti olarak da bilinen bölge, dünyadaki en lezzetli pizza ve makarnaların adresi. Çok pahalı restoranlarda olduğu gibi sokaktaki minik dükkanlarda da çok lezzetli İtalyan pizza ve makarnaları bulmak mümkün. Başka hiçbir yerde Napoli şehrinin meşhur Napoliten sosu kadar makarna ve pizzalara yakışan bir sos bulamayacağınıza garanti veriyoruz.

Yemekleri, mimarisi ve tarihi ile İtalya sizi kendine aşık etmeye hazır!

Siz sadece fotoğraf makinenizin şarjının dolu olduğundan emin olun!

Tüm İtalya turlarını listele >
 Egzotik tatil  

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73