07.10.2016 Cuma |

İtalya'da Nerede Kalmıştık

İtalya turunuzda vaktiniz olmadı ve kıyı şeridini, göllerini görmeden mi döndünüz? O zaman kapsamlı programı olan ve rotaları değişken bir İtalya turu almanızı öneriyoruz.

İtalya’nın dünyaca ünlü buzul kökenli Y şeklindeki Como gölü , ülkenin kuzeyinde Lombardiya bölgesindedir.İtalya turunda mutlaka görülmesi gereken İtalya’nın 3.büyük gölüdür ve dünyaca ünlü birçok starın evleri bu göl çevresindedir.

İtalya turunda Amalfi Kıyıları’nda Sirenus Adaları’na bakan dik yamaçlar üzerine kurulu muhteşem doğal güzellikleri ile Positano İtalya’da gezilecek yerler listesinde mutlaka yer almalıdır. Aynı bölgede bulunan Amalfi ve Sorrento yerleşimleri de Positano’ya gitmişken görülmesi gereken yerlerde liste başındadır. Avrupa’nın en romantik manzaralı bölgelerinden Positano, begonvillerle kaplı beyaz evleri, çakıl taşlı plajı ve balıkçı kayıkları, portakal ve limon ağaçları ile rüya gibidir.Ulaşımın genellikle merdivenlerle sağlandığı Positano’da görülecek yerlerin başında Collegiata di Santa Maria Assunta, eski kilise, liman ve limanda yer alan dükkanlar bulunuyor. 

İtalya’nın Ligurya bölgesinde yer alan ve Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ve Riomaggiore adlı 5 köyden oluşan muhteşem doğal yapısı ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yeralan , kayalıklardaki evleri , masmavi denizi, lezzetli deniz mahsulleri ile Cinque Terre İtalya turunuzda görmeniz gereken bir diğer bölgedir.

Sicilya Adası’nın başkenti ve en büyük şehri zengin tarihi, mimari ve gastronomi olanakları ile Palermo İtalya gezilecek yerler listesinde yer alması gereken  bir şehir. Palermo’da gezilecek yerler arasında en hareketli en canlı meydanı Piazza Politeama, Garibaldi tiyatrosu, Cattedrale di Monreale, Teatro Massimo, Catacombe dei Cappuccini, Fontana Pretoria, Palazzo dei Normanni, Porta Nuova sayılabilir.

İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesinde yer alan özel parmesan peyniri, jambonu, farklı mimarisi ve çevresindeki kırsal alanların güzelliği ile Parma İtalya turunda görülmeye değerdir.Parma’da gezilecek yerler arasında Piazza del Duomo, National Gallery, Arkeoloji müzesi, Palatino kütüphanesi, Benedikten Rahibe Manastırı , Bodoni müzesi, Ferrari ailesine ait kuklaların sergilendiği Puppets kalesi, Toscanininin doğduğu yer, operaların mabedi sayılan Farnese ve Regio tiyatroları sayılabilir. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biride yine Parmada’dır ve görülmeye değerdir.

İtalya Turları için tıklayınız
 @egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73