17.05.2013 Cuma |

İstanbul'un Ruh İkizi Lizbon

Malum iş yoğunluğu, kozmopolit şehirlerin insanların üzerindeki baskısı sizi de stresli bir hale mi getirdi? Tatil için çok fazla zamanım yok, işleri bırakıp hiçbir yere gidemem diyorsanız, Kısa bir hafta sonu tatiline ne dersiniz? Rotanız, sıcakkanlı insanların olduğu, her yeri tarih kokan İstanbul’un ruh ikizi Lizbon olabilir.

Lizbon, her köşesinde tarihi eser görebileceğiniz, yedi tepe üzerine kurulmuş, Şehri ikiye bölen Tejo Nehri ile ‘’karşı taraf’’anlayışı olan, sıcak kanlı insanları ile İstanbul’un ruh eşi şehir.
Praço do Comercio (Ticaret Meydanı) şehrin en ünlü meydanıdır. Meydanın bir bölümü Tejo nehrine bakarken diğer bölümlerini sanat galerileri oluşturmaktadır.

Bu meydandan yürüdüğünüzde trafiğe kapalı sokaklar, mağazalarıyla sizi bekliyor.

Meydana yakın olan En ünlü mimarisi olarak bilinen Rossio Tren İstasyonu ile karşılaşıyorsunuz. Eski bir yapı olan bu istasyondan Portekiz’in her yerine ulaşabilirsiniz.

Lizbon’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında San Jorge şatosu ve görkemli Se-Catedrali'dir. Muhteşem manzarasıyla sizi büyüleyecektir.

Artık nehir kıyısına inme vakti. Lizbon'un en ucunda bulunan Belem ile başlanabilir. Lizbon'un gezilecek yerlerinin son durağı ise Docas ve Alcantara. Nehir üzerinde bulunan bir bölgedir ve birçok restoranlar ve gece kulüplerini bir arada bulabilmeniz mümkün. Nehir kıyısında, karşı yaka manzaralı restoranlarda deniz mahsulleri ön planda. Akşam yemeğinden sonra ise civardaki bar ve kulüplerde eğlenmeye devam edebilirsiniz

Kısıtlı zamanınızı güzel bir tatil ile değerlendirmek isterseniz. Rotanız Lizbon Olsun… Lizbon turumuza bekleriz. 
Egzotik Tatil Her Renk Tatil.   Tüm Lizbon turlarını listele >

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73