01.11.2016 Salı |

İskandinav Güzelleri

İskandinavya turumuz geçmişte dünyanın en eski krallığına ev sahipliği yapmış Danimarka’nın en büyük şehri ve başkenti Kopenhag ile başlıyor. Temiz atmosferi, düzenli yapısı , tarihi, sarayları, müzeleri ve birbirinden güzel caddeleri ile görülmesi gereken bir kenttir.

Kopenghag’ta gezilecek yerler arasında en güzel ve en turistik bölgesi Nyhavn liste başındadır. Amalienborg ve Christiansborg Sarayları, Rosenborg Kalesi, The Little Mermaid, Danimarka Ulusal Müzesi,Gözlem Kulesi, Frederik Kilisesi, Tivoli bahçeleri görülmesi gereken en önemli yapı ve adresleridir Kopenhag’ın.

İskandinavya turunda Kopenhag’ın komşusu tarihi yapıları, büyük ve gösterişli meydanları ile İsveç’in 3. büyük şehri ve liman kenti Malmö programda olması gereken bir adrestir.Malmö’de gezilecek yerler arasında Gustav Adolfs Meydanı, Büyük Meydan, Möllevangstorget Meydanı, Teknoloji ve Deniz Müzesi, Aziz Petri Kilisesi, Malmö Belediye Binası, Malmö Kalesi, şehrin en büyük parkı Pildammsparken,190 metrelik gökdeleni Turning Torso listede mutlaka olmalıdır.

İskandinavya turunda İsveç’in başkenti ve en büyük şehri Stockholm güzelliği ile mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. 1937 yılında kurulan Ortaçağa ait birçok eserin sergilendiği Şehir Müzesi, 1883 de inşa edilen Katerina Asansörü, Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Alman Kilisesi, Büyük Meydan, İsveç Kraliyet ailesinin ikamet ettiği Stockholm Sarayı, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır.

Tarihi yapıları,müzeleri eğlence parkı, doğal güzellikleri ile İskandinavya’nın en büyük liman şehri Göteborg İskandinavya turunda gezielcek bir diğer şehirdir. İskandinavya’nın en büyük lunaparkı Liseberg Eğlence Parkı, Göteborg Opera Sarayı, Göteborg Botanik Bahçesi, Feskekorka Balık Hali, Göteborg Sanat Müzesi, Bilim ve Araştırma Merkezi, 17.yy da şehrin merkezine yapılan Göteborg’un en güzel parkı Slottsskogen, Poseidon Çeşmesi, Marstrand Adası Göteborg’da gezilecek yerler arasındadır.

İskandinavya turunda diğer bir durağımız yüzlerce fyordu ile kıyıları dantel gibi Norveç’in başkenti Oslo’dayız. Ana karanın 250 km içerisine girmiş dünyanın en büyük fyordu “ Flam Fyordu”, Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Park, Residance Müzesi ve Frogner Parkı Oslo’da görülecek yerler arasındadır.

İskandinavya Turları için tıklayınız


@egzotiktatil

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73