10.10.2017 Salı |

Hong Kong'da Gastronomi Macerası

Asya’nın bu küçük ülkesi, midesine düşkün seyahat severler ve aynı zamanda kültür gezisi yapmak isteyenler için olduğu kadar Gastronomi Macerası arayanlar için de oldukça başarılı bir destinasyon.

Hong Kong küçük bir yer olabilir ancak etnik yiyecekleri ve Michelin yıldızlı lokal restaurantları ile dünyanın kalanı ile rekabet edebilecek kadar da iyi… Hong Kong’un sokak yiyeceklerini ve aynı tezatta oldukça şık restaurantlarını deneyimledikten sonra Hong Kong’dan tamamen tatmin olmuş olarak ayrılacaksınız.. Çin bölgesindeki ilk Michelin yıldızlı restaurant Hong Kong’da yer alıyor. Şu anda ise şehirde düzineden fazla Michelin yıldızlı restaurant’a ev sahipliği yapıyor.. Kesinlikle Hong Kong’a gastronomik bir maceraya hazır olarak gitmenizde fayda var.

Kanton Mutfağı
En iyi Kanton mutfağında yemek yemek istiyorsanız Hong Kong’un meşhur limanı Lung King Heen manzarasına karşı T’ang Court restaurant’ı mutlaka denemelisiniz. Mesleklerinin zirvesindeki şeflerin elinden, Kuşkonmaz soslu karides, soğanlı ıstakoz kesinlikle tatmaya değer.. İki katlı restaurant’ın birinci katı daha geleneksel stilde dekore edilmiş, ikinci katı ise çok daha sakin ve samimi. Bizce, T’ang Court restaurant Hong Kong’a gitmeniz için en güzel sebeplerden biri ..

Dim Sum
İspanyolların tapasları, bizim mezelerimiz ve Çinlilerin Dim Sum’ı.. mutlaka denemenizi öneririz. Hong Kong’da özellikle hafta sonları sabahları yerel halk Dim Sum restaurantlarını doldurur. Değişik lezzetlere açıksanız, ağızda lezzet patlamasına hazırlıklı olun J *Bizce, denenmesi gereken ilk dim sum, “Har Gow”.

Sokak Lezzetleri
Sokakta yemek yemek ne kadar güvenli diye kuşku duyanların hiç tereddütü olmasın! Hong Kong bu konuda oldukça hassas ve titiz. Hong Kong hükümetinin bu konudaki yoğun baskı ve kuralları gereği sokakta satılan yiyecekler de, restauranttakiler kadar temiz ve lezzetli. Bunlardan en yaygın ve lezzetli olanı, herkesin elinde görebileceğiniz Asya usulü waffle’lar.

Café Au Lait
Hong Kong’da sütlü çay içmeye ne dersiniz? Özel Asya tarifi ile tadına doyamayacağız kadar lezzetli. Hatta yerel halk bir çok atıştırmalık yiyeceği bu sütlü çay ile birlikte yer.

Sai Mai Lou
Yemek sonunda tadacağınız tatlılar için mutlaka midenizde yer ayırın. Lokallerin favorisi sıcak tatlı çorbası, menülerde Sago soup yada Sai Mai Lou olarak karşınıza çıkacak. Denemenizi öneririz.

Uzakdoğu turları için tıklayınız 

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73