23.09.2016 Cuma |

Harika Bir Yunan Adası Skiathos

Ege Denizi'nde Yunanistan'a bağlı adalar grubu olan Sporadların en küçüğü ve Yunanistan ana karasına en yakın olan adasıdır Skiathos. 60 ın üzerinde kum plajı ve yaklaşık 44 km. sahil şeridi ile harika bir Yunan adası’dır. Üstelik ulaşımıda kolaydır. Yıl boyunca Atina’dan hava ulaşımı sağlandığı gibi diğer Sporad adalarından feribot ile geçişler de mümkündür.
 

Skiathos turunda gezilecek yerler arasında öncelikle adadaki tek yerleşim olan Skiathos kasabası gelmektedir. 2.Dünya savaşında ağır hasar almış ve yeniden inşa edilmiş rüzgarsız bir koyda kurulmuş işlek bir tatil beldesidir. Küçük ve basit 2 katlı evleri, dar sokakları , sınırsız eğlence olanakları sunan bar ve tavernaları ile ideal bir tatil yöresidir Skiathos adası.

Skiathos turundaki gezilecek yerler arasında 2.sırada şüphesiz iki Skiathos limanını birbirinden ayıran küçük bir yarımada olan Bourtzi adası gelmektedir. Yaz aylarında açık hava konserlerine ev sahipliği yapan 1207 yılında kurulmuş küçük kalesi ile çam ağaçlarıyla dolu güzel bir dinlenme yeri. Arkadaki taşlık dar sokaklara sıralanan kordon boyundaki restoranlar Yunan mutfağı ve deniz ürünleri ile benzersiz sofralarında ağırlıyor sizi.

14.yy ortalarında korsan saldırılarına karşı yapılmış 1453 yılında Bizans, 1538 de Venedik ve 1821 yılında Türk egemenliği altında kalmış görülmeye değer muhteşem terası ile içinde 20 den fazla kilise, cami, ve su depoları bulunan tarihin izlerini taşıyan Skiathos Kalesi ada turunda gezilecek yerler arasındadır.

1851 yılında bu adadaki basit ve sade bir ada evinde doğan ünlü Yunanlı yazar Papadiamanti’nin evi günümüzde müze olarak kullanılmakta ve birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Skiathos turunda deniz, kum , güneş , su sporları imkanı , taverna ve kafeteryaları ile doyumsuz tat ve eğlenceler sunan Skiathos’un en ünlü plajları ise çam ağaçlarının himayesindeki uzun kumsalı ile Koukounaries Plajı, ada yerlileri tarafından Banana Beach olarak adlandırılan daha çok genç nüfusun buluşma noktası olan çıplaklar plajı Krassi Plajı, uçurumları ve beyaz çakıl taşlı koyu kuşatan doğal kemerleri ile Lalaria Plajı’dır.

Avrupalı turistlerin akınına uğrayan, Yunan halkının yaz aylarını geçirdiği bu minicik ve şirin ada hem balayı seyahatiniz hemde tatiliniz için ideal ve farklı bir rota olacaktır.

Skiathos Turları için tıklayınız.
http://www.egzotiktatil.com/skiathos-adasi-fiyatlari

@egzotiktatil

 

 

    Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Önce Giriş Yapın veya Üye Olun veya

TATİL FİKİRLERİ

FIRSAT

TURLARI

Yorumlar

Bizi arayın +90 212 570 70 73